Понеділок, 06.05.2024, 01:46
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Моделі залізниць

ВІД АВТОРІВ
Слово «моделізм» більшість людей пов'язують з будівництвом літаючих моделей літаків, витончених вітрильників і сучасних кораблів. Він воскрешає в пам'яті колись прочитане або почуте про успіхи наших майстрів спорту у міжнародних змаганнях з авіа - або судомоделям. Побачені одного разу на виставці моделі вітрильників з детально виконаними щоглами, рангоутами, такелажем та радіокеровані моделі, як дві краплі води схожі на сучасні кораблі, залишають незабутній слід у пам'яті. Тому терміни авіамоделізм, судномоделізм зрозумілі багатьом і не викликають подиву.
Залізничний моделізм довгий час не мав такої популярності і тому про нього ніде не писали, не говорили. Лише зрідка з'являлися нотатки про умільців, які зробили копію знаменитого паровоза або про те, що де-то в школі побудували модель локомотива майбутнього. Однак в останні роки стало з'являтися все більше людей, які у відповідності зі своїми духовними потребами почали будувати моделі залізничного рухомого складу, макети залізниць з меншою симпатією до зображуваного предмета і з неменшим майстерністю, ніж авіа - і судомоделисты.Залізничний моделізм все наполегливіше входить в коло наших інтересів: його починають розуміти, так як, переступивши за межі юнацького віку, він стає улюбленим заняттям у вільний час людей середнього і старшого поколінь.
Незаперечна цінність будь-якого виду моделізму полягає в тому, що коли людина молода, то заняття моделізмом в шкільні роки часто вирішує найголовніше в його майбутнього життя — визначає професію. Якщо це доросла людина, то захоплення моделізмом допомагає йому повноцінно відпочити.
Залізниця супроводжує нас у житті повсякденно і кожен раз радує наше око при зустрічі з нею. Вона ще довго буде служити нам засобом самого масового пересування. Насправді, адже залізниця як засіб повідомлення існує вже більше півтора століть і не збирається здавати своїх позицій. За цей час склалася цікава історія, зокрема історія рухомого складу, еволюція якого особливо швидкими темпами відбувається на наших очах. Технічний прогрес змінює вигляд та інших видів транспорту.Чи Не тому в даний час зріс суспільний інтерес до історії техніки, зберігаються або відроджуються старовинні літаки, автомобілі, ставляться на почесні п'єдестали паровози. І шанувальники залізниць, і железнодорожкые моделісти не залишаються байдужими до тих процесів: у своїй роботі, звертаючись до теперішнього і минулого залізниць, вони відтворюють по крупицях ємну їх історію.
Дана книга, шановний читачу, розповідає про аматорському залізничному моделізму — дуже захоплююче заняття не лише у клубах чи гуртках, але головним чином в домашніх умовах. Потреба в посібниках, в яких були б викладені загальні питання, принципи, можливості і способи побудови залізничних моделей або макетів з кожним роком помітно зростає. Тому автори вважають своєчасним спробувати звести воєдино і розглянути в межах книги широке коло питань, пов'язаних з будівництвом залізничних моделей і макетів.Особливе місце відведено в книзі Європейським міжнародним нормам на залізничний моделізм, які є основою в аматорській роботі.
Узагальнюючи деякий досвід, накопичений як у нашій країні, так і зарубіжними аматорами, автори прагнули націлити читача на правильний підхід до залізничного моделізму, зацікавити його цілком доступним процесом побудови локомотива, вагона, чинного залізничного макета. Читач також зустріне в тексті деякі опису зовнішніх видів об'єктів різноманітного залізничного господарства. Більш глибокі і ґрунтовні відомості про залізничної техніки можна знайти в спеціальній літературі.
Доречно звернути увагу читачів на те, що автори вживають слово «моделізм», а не «моделювання». Справа в тому, що останнє означає наукове дослідження процесів на моделях, що відтворюють в лабораторних умовах досліджуване явище. А «моделізм» — це виготовлення моделі, яка відтворює геометричні форми натури, лінійно зменшеною у всіх площинах і повторює фактуру зовнішніх поверхонь оригіналу. Модель також може імітувати рух.Саме слово «модель» — французьке, походить від латинського modulus — міра, зразок, норма, зокрема означає подобу якогось предмета в зменшеному вигляді. Таким чином, моделізмом прийнято називати масштабне відтворення існуючого або раніше існуючого об'єкта.
* * *
Автори висловлюють щиру подяку своїм колегам по захопленню М. Д. Давидимусу, Н. Н. Гундорову, І. в. Прохорову, Б. З. Федорову, Е. Л. Шкляренко та іншим за цінну інформацію щодо побудови моделей і макетів, за можливість представити на цих сторінках моделі, побудовані їх руками. Автори дякують також численних читачів першого видання, що надіслали зацікавлені відгуки і побажання, які по можливості були враховані при підготовці рукопису другого видання. Автори глибоко вдячні рецензент книги заслуженому працівнику транспорту РРФСР, інженеру Ст. А.Ракову за цінні зауваження і пропозиції, дані при підготовці рукопису до друку.

Категорія: Моделі залізниць | Додав: 03.12.2017
Переглядів: 1968 | Рейтинг: 0.0/0