Неділя, 12.05.2024, 07:37
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Арктичні термокарстовых озера захищають Землю від глобального потепління
Термокарстовые озера
 

Нове дослідження, проведене вченими з Університету Аляски в Фэрбэнксе, показує, що арктичні термокарстовых озера стабілізують процес зміни клімату шляхом стримування більшої кількості парникових газів, ніж вони виділяють в атмосферу.

На противагу широко поширеній точці зору, що танення вічної мерзлоти прискорює атмосферний потепління, в дослідженні, опублікованому минулого тижня в науковому журналі Nature, йдеться, що арктичні термокарстовые озера є свого роду 'кліматичними охолоджувачами'. Про цей факт повідомляє також і електронне видання Redorbit.

"Досі ми розглядали термокарстовые озера тільки з точки зору їх негативного впливу на клімат", говорить провідний дослідник проекту Кеті Уолтер Ентоні. "Безумовно, озера вносять свій внесок до потепління клімату, внаслідок викидів метану в момент свого формування, проте з часом вони стають кліматичними охолоджувачами, вбираючи більше вуглецю з атмосфери, ніж виділяючи".

Термокарстовые озера, виявлені в Арктиці і холодних гірських регіонах, утворюються в результаті танення вічної мерзлоти, створюючи на поверхні поглиблення, які заповнюються талої прісною водою. Дослідники відзначили, що приблизно 5000 років тому, термокарстовые озера в багатих кригою районах Сибіру і Аляски почали охолоджувати атмосферу.

Опубліковані дані були складені на основі дослідження приполярних областей, з використанням даних польових спостережень сибірської мерзлоти і результатів радіовуглецевого аналізу.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 06.12.2016
Переглядів: 487 | Рейтинг: 0.0/0