Неділя, 12.05.2024, 05:16
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Астрофізики довели, що форма галактик залежить від швидкості їх обертання
Спіральна галактика
 

Пара австралійських астрофізиків показала, що форма галактики визначається тим, наскільки швидко вона обертається. Доповідь опубліковано на сторінках журналу The Astrophysical Journal.

Нове дослідження, проведене фахівцями центру астрофи зики CAASTRO в Австралії, доводить, що більш жирні спіральні галактики мають відносно повільним спінінгом, в той час як більш тонкі спіральні галактики обертаються з більш високою швидкістю.

Автор дослідження Danail Obreschkow з Університету Західної Австралії зазначив, що причини форми спіральних галактик бурхливо обговорюються досить давно, але до єдиної думки вчені до цих пір не прийшли.

"Деякі галактики мають дуже плоскі диски з зірок, а інших навпаки мають більш опуклі або навіть сферичні диски. Велика частина досліджень минулого століття була присвячена розумінню цього розмаїття галактик у Всесвіті і з цим документом ми зробили крок до розуміння того, як це сталося, показавши, що обертання спіральних галактик є ключовим фактором при їх формуванні ", – сказав Danail Obreschkow.

Obreschkow і його колега Karl Glazebrook, професор університету Суінберна, досліджували 16 галактик, розташованих на відстані між 10 і 50 мільйонами світлових років від Землі. Дует вчених використовував дані досліджень THINGS, яке було проведено в Національної радіоастрономічної обсерваторії (NRAO ), що базується в Нью-Мексико.

Форма спіральної галактики залежить від її обертання і розміру, обидва з яких поступово змінюються протягом мільярдів років. Obreschkow порівняв спіральні галактики з пружними каруселями.

"Якщо карусель знаходиться в стані спокою, пружний диск досить невеликий. Але коли вся ця карусель починає обертатися, пружний диск стає більше під впливом відцентрових сил. Наш власна спіральна галактика вважається відносно плоским диском з невеликим виступом, який можна побачити в нічному небі. Біла смуга Чумацького Шляху на небі є відносно тонкою смужкою постійної товщини. Тим не менше, коли ви дивитеся прямо в центр біля сузір'я Стрільця ви можете побачити потовщення Чумацького Шляху, яке є опуклим ", – пояснив вчений.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 441 | Рейтинг: 0.0/0