П`ятниця, 03.05.2024, 11:06
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Астрономи виявили новий спосіб вивчення подвійних зоряних систем
Астрономи виявили новий спосіб вивчення подвійних зоряних систем
 

Астрономи шукають планети, що обертаються навколо далеких зірок, шляхом пошуку затемненого ділянки зірки. Але що, якщо далека зірка раптом стає трохи яскравіше? Астрономи з Університету Вашингтона спостерігали саме такий феномен.

В результаті вчені прийшли до висновку, що їм вдалося знайти новий спосіб для вивчення подвійних зоряних системах. Результати дослідження астрономів опубліковані в останньому номері журналу Science.

Подвійна зоряна система є терміном, використовуваним для опису двох зірок, що обертаються навколо один одного в свого роду космічному вальсі. Нове дослідження підтвердило існування феномену, що отримав назву "само-лінзування подвійної системи" - це система, в якій світло від однієї зірки збільшується в світі іншої зірки.

Як і багато наукові відкриття, само-линзированная система, названа KOI - 3278, була випадково виявлена дослідницькою групою під час аналізу даних, отриманих з космічного телескопа Кеплер, запущеного НАСА.

"Я знайшов те, що по суті було схоже на перевернутий планету", – говорить автор дослідження Етан Крузе, аспірант в Університеті Вашингтона.

Виявлена зоряна система знаходиться на відстані близько 2600 світлових років від Землі, а дві зірки, що входять в систему, обертаються одна навколо одної кожні 88,2 днів. Зірки знаходяться на відстані близько 70 мільйонів кілометрів один від одного, що дорівнює приблизно відстані Меркурія до нашого Сонця. Одна зірка є білим карликом, який знаходиться на останньому етапі життя, за розмірами приблизно схожий з нашою Землею, але при цьому в 200 тисяч разів важче нашої планети. Інша зірка за розмірами нагадує наше Сонце.

Дослідники спостерігали посилення світіння білого карлика, за рахунок світла, що виходить від його більш далекого сусіда через гравітаційне лінзування, що нагадує оптичний ефект, вироблений збільшувальним склом.

“Основна ідея досить проста. Гравітація спотворює простір і час і, коли світло поширюється в напрямку нашої системи, він насправді виходить зігнутим. Таким чином, будь-які гравітаційні об'єкти діють як збільшувальне скло. Ефект лінзування виявляється настільки сильним, що ми можемо використовувати його, щоб виміряти масу білого карлика. Чим більше відстань до досліджуваної системи, тим більше ефект", – пояснив автор дослідження Ерік Агол, ад'юнкт-професор астрономії в Університеті Вашингтона.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 379 | Рейтинг: 0.0/0