Неділя, 28.04.2024, 22:04
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Астрономи вперше виміряли кругову поляризацію післясвічення гамма-сплесків
Астрономи вперше виміряли кругову поляризацію післясвічення гамма-сплесків
 

Міжнародна команда астрономів вперше виміряв кругову поляризацію в послесвечении гамма-сплесків – потужних спалахів випромінювання, що виходять від масивних вмираючих зірок у момент, коли вони руйнуються і утворюють чорні діри.

Масивна зірка вибухає як наднова і коли вона помирає, її ядро колапсує в чорну діру, пояснюють у своїй заяві в середу вчені з Інституту Нільса Бора. У рідкісних випадках струмінь формується вздовж осі обертання чорної діри, і процеси, які відбуваються в цій струмені, випускають гамма-випромінювання у вигляді гамма-сплесків.

Як правило, ці сплески спостерігаються лише останні кілька хвилин, але після того, як ударна хвиля стикається з матерією, навколишнього вмираючу зірку, вона утворює те, що відомо як післясвітіння.Післясвічення можна спостерігати протягом кількох днів після фактичного вибуху, і раніше експерти вже розробили теоретичну модель цього процесу. Тим не менш, автори статті, опублікованої в середу на сайті журналу Nature, виявили, що це післясвічення веде себе інакше, ніж передбачалося.

За словами доктора Пітера Керрана з університету Кертін Міжнародного центру досліджень радіоастрономії (International Centre for Radio Astronomy Research – ICRAR), спостереження гамма-сплеску 121024A проводилися з телескоп Very Large Telescope (VLT), розташованого в Чилі. В результаті дослідження астрономи виявили, що світло, що вибухнула зірки був дуже сильно поляризований.

“Більшість світлових хвиль в природному світі неполяризованы, хвилі підстрибують навмання. Однак, світ від цього гамма-сплеску був приблизно в 1000 разів більш поляризованим, ніж ми очікували. Це означає, що припущення, які ми робили про гамма-сплески, повинні бути переглянуті", – пояснив доктор Каран в окремій заяві.

Гамма-сплески є найбільш яскравими об'єктами у Всесвіті. Вони здатні виділяти стільки ж енергії в частки секунди, скільки наше Сонце буде виділяти протягом всього життєвого циклу, пояснюють автори дослідження.

“Наші результати показують, що гамма-сплески є набагато більш складним подією, ніж ми думали раніше. Ми можемо використовувати їх для вивчення мікроскопічних електронів і те, як вони ведуть себе в екстремальних умовах на великій відстані. В даному випадку, 18 500 мільйонів світлових років, коли вік Всесвіту був набагато менше", – уклав доктор Каран.

“Сам гамма-сплеск тривав трохи більше хвилини. Подальше післясвічення було відносно яскравим, що дозволило нам вивчити його, використовуючи більш досконалі методи, ніж це було можливо раніше. Зокрема, ми змогли виміряти ступінь лінійної і кругової поляризації протягом перших двох днів після вибуху", – пояснив професор Йохан Финбо з центру космології при Університеті Копенгагена.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 414 | Рейтинг: 0.0/0