Субота, 11.05.2024, 18:42
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Білі ведмеді можуть передбачати зміни клімату в Арктиці
Білі ведмеді в Арктиці
 

Як відомо, канарки особливо чутливі до окису вуглецю і метану, тому вони часто використовувалися шахтарями як сигналізатори у разі підвищення токсичних газів до небезпечного рівня. На цьому тижні, під час щорічної зустрічі Американської асоціації сприяння розвитку науки в Чикаго океанограф Сью Мур розповів про те, що моржі, білі ведмеді і тюлені мають таку ж чутливість, як і канарки.

Цих арктичних тварин по суті можна використовувати в якості сигналізаторів для визначення стану арктичних екосистем під впливом зміни клімату.

"Морські ссавці можуть виступати в якості екосистемних часових, тому що вони реагують на зміну клімату шляхом вибору часу пересування та місця розташування. Ці довгоживучі ссавці також відображають зміни в екосистемі за допомогою зміни режиму харчування, стану тіла і фізичного здоров'я", - розповів Мур, біолог-океанограф Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA).

Мур також підкреслив важливість включення досліджень в області охорони здоров'я морських ссавців в загальне вивчення змін, що відбуваються в Арктиці.

"Для досліджень залучили людей, які живуть в Арктиці, харчування та культурна спадщина яких безпосередньо залежать від поведінки цих морських ссавців", - зазначив Мур.

По випущеної в листопаді NOAA Арктичної річний карті за 2013 рік можна судити про масштаби і аспектах екосистеми Арктики. Показники за 2013 рік були близькі до середніх показників за минулий рік, але наслідки тривалої тенденції потепління, яке почалося більше трьох десятиліть тому, залишаються очевидними.

У доповіді по карті також йдеться про те, що прохолодна температура атмосфери влітку 2013 над Арктичним морем, Гренландією і на півночі Канади сприяла збільшенню товщини річного морського льоду та зниження тривалості танення поверхні криги біля берегів Гренландії.

З іншого боку, літо минулого року було одним з найтепліших за даними на Алясці, де були встановлені нові рекордні максимуми в обсерваторіях, встановлених у місцях вічної мерзлоти.

У доповіді також зроблено висновок щодо того, що тривалі наслідки потепління клімату при природному середовищі впливають на екосистему Арктики.

"Реакція системи фізичного середовища при постійному потепління впливає на морську екосистему. Як і в морському середовищі, оцінка впливу зміни клімату на арктичних диких тварин ускладнюється тим, що ці наземні спільноти реагують на цілий ряд інших факторів, в тому числі на зміну стану здоров'я. Отже, дослідження великих наземних ссавців не несуть 100% вірною інформації", - йдеться в заяві NOAA.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 554 | Рейтинг: 0.0/0