Субота, 27.04.2024, 21:55
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Час змін

Наш час - час великих змін в економіці країни. Досі вона розвивалася екстенсивно, тобто головним чином за рахунок збільшення числа заводів і верстатів, за рахунок розширення посівних площ та нарощування видобутку нафти, вугілля, руди. Зрозуміло, що і людей - робітників, інженерів, науковців, працюючих у народному господарстві, потрібно з кожним роком все більше.

Більше працівників - більше витрат праці та матеріалів, більше і продукції - в цьому суть екстенсивного способу розвитку народного господарства.

Тепер прийшла пора повороту на новий шлях.

Історичне рішення про такому повороті взяли радянські комуністи в 1986 році.

У чому сенс цього рішення? У відмові від звичного екстенсивного розвитку, перехід до нових способів роботи, в тому, що 27 з'їзд КПРС проклав курс інтенсифікації економіки.

Народне господарство буде перебудована так, щоб, не збільшуючи, а навіть зменшуючи витрати праці, матеріалів, енергії, можна було безперервно збільшувати кількість і покращувати якість продукції.

Але економіка не будиночок з кубиків. У неї сотні галузей, а в них - тисячі заводів, десятки тисяч колгоспів і радгоспів, мільйони працівників.

Перебудова! Сьогодні ви часто чуєте це слово.

Як і з чого починати перебудову, поворот на шлях інтенсифікації?

27 з'їзд відповів на це питання: з машинобудування та його провідної галузі - верстатобудування.

Можна накреслити креслення без олівця та гумки, за допомогою комп'ютера і графобудівника. Можна зшити одяг без голки, закип'ятити воду без вогню. Але як побудувати машину без маталлорежущего верстата, без робітника-верстатника? Таке і уявити собі важко.

Запитайте у знаючих людей: яка професія, яка робоча спеціальність на сучасному заводі найпочесніша і потрібна? І ви почуєте: "звичайно верстатник! А чому? Адже на заводах за останні роки змінилося багато чого. Конструктори все частіше замінюють метали пластмасами, синтетичними матеріалами. Технологи скрізь де тільки можливо намагаються ввести в технологічні процеси штампування деталей, обробку металу електрофізичними і електрохімічними способами, замінивши ними різання металів на металорізальних верстатах.

Так простіше і дешевше, це правильно. І все ж... Без різання металів поки що не вдається обійтися. І сьогодні і в найближчому майбутньому металорізальні верстати - токарні, фрезерні, свердлильні та інші - залишаються найбільш масовим, основним обладнанням машинобудівних заводів.

Верстатники-металісти - самий численний загін робітничого класу. Їх робота не проста: крім високої кваліфікації, знань та вмінь, від робочого біля верстата потрібно ще й чимала фізична сила. Правда, важкої фізичної роботи з кожним роком стає все менше.

Час йде навіть тоді, коли годинник стоять. Все навколо змінюється так швидко! Що роблять сьогодні на заводах, щоб робота верстатників стала легше, цікавіше, продуктивніше?

Якими стануть металорізальні верстати та головні робочі професії завтра, в майбутньому, в 21 столітті, до якого рукою подати?

Кожному цікаво дізнатися про майбутнє, тим більше - про свою майбутню роботу. Що ж чекає на вас, коли ви, читачі, вперше прийдете на завод не на екскурсію, а як повноправні господарі?

Майбутнє починається сьогодні. Але щоб краще його зрозуміти, треба добре знати не тільки справи наших днів.

Історики кажуть: кращий ключ до таємниць майбутнього - в знанні минулого. Тому розділ про металорізальних верстатах 21 століття починає розповідь про те, що сталося майже двісті років тому.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 28.09.2016
Переглядів: 984 | Рейтинг: 0.0/0