Неділя, 28.04.2024, 10:11
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Енергія
Уявіть собі штучну водойму в пустелі, де сонячної енергії не займати. Водойма заповнили мікроводоростями або масою хлоропласта. Туди ж можна додати бактерії, активно виробляють гидрогеназу. Залишиться тільки оснастити всі трубами і механізмами для збирання та транспортування водню і кисню, і фотосинтетична фабрика запрацює. Розквітне створений розумом і волею людини «водневий квітка».Підраховано, що якщо створити такий «квітка» на площі, рівній кількох сотень квадратних кілометрів, то цього вистачило б на задоволення потреб в енергії всього населення Землі. Навіть на просторі, який можна порівняти з площею Москви в межах Садового кільця, він забезпечив би повністю енергією всю нашу країну. І в принципі це, на думку фахівців, зовсім не так фантастично і навіть не так складно, як може здатися на перший погляд.

...Колись рослинний світ подарував нам кисневу атмосферу. Не треба мати велику фантазію, щоб уявити собі вчинені водородопроизводящие установки не тільки на Землі, але і на орбітальних космічних станціях, на неживих планетах Сонячної системи. В умовах космічного холоду водень, стиснутий до компактного металевого стану, стане надійним акумулятором енергії. А вагомою добавкою до енергії послужить побічний продукт - чистий кисень.І хто знає, чи не подарує людський розум, знайшов універсальне і вічне паливо Всесвіту, атмосферу і життя далеких світах?

Вдумайтеся: людство, яке всю свою історію використовувало лише жалюгідні крихти перетвореної енергії Сонця, стоїть на порозі нової ери. Ми готуємося поставити собі на службу невичерпний енергетичний океан Всесвіту. Це буде не просто крок на шляху технічного прогресу, а справжня науково-технічна революція, набагато більш значна, ніж заміна пара електрикою і електрики - атомом.

Світ сучасної науки воістину безмежний. Він охоплює і неозорість космосу з вивченням планет, де колись була чи коли-небудь буде життя; і глибини мікросвіту, добираючись до самого серця атома і визначаючи правила будови елементарних частинок і секрети самого життя, рецепти, за якими «складають» живі істоти - від бактерій до людини; і закони вищої творіння природи - людського розуму. Осягаючи всі ці хвилюючі таємниці, наука виконує своє основне призначення, бо головна її мета - пізнання.Але процес пізнання і тим більше його результати створюють основу для розвитку якісно нових технічних і виробничих можливостей. Так наука виконує свою суспільну місію, виступає як самостійна продуктивна сила суспільства.Ми могли на наочних прикладах переконатися, з якою запаморочливою швидкістю чисто наукові дослідження, що проникають в найглибші таємниці світобудови і тільки піднімаються до найвищих філософських узагальнень і осмислень, вже народжують «по дорозі» принципово нові технічні відкриття, які, в свою чергу, призводять до появи немислимих раніше і не існують ніде в природі виробництв. І чим більш вражаюче досягнення науки, тим величніше зрушення в техніці. А чим досконаліша, витонченішою техніка, тим швидше і успішніше рухається вперед наука.У цьому, вочевидь, і полягає сенс поняття «єдність науки і виробництва, теорії і практики», який став у наші дні універсальним, рівною мірою справедливим для будь-яких галузей пізнання, будь то ядерна фізика або молекулярна біологія, робототехніка або медицина.

Категорія: Наука і техніка | Додав: 28.09.2016
Переглядів: 620 | Рейтинг: 0.0/0