Понеділок, 29.04.2024, 04:32
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Гігантські чорні діри в центрі галактик не є результатом зіткнення
Гігантські чорні діри в центрі галактик не є результатом зіткнення
 

Чорні діри в центрі карликових галактик є насінням, що ростуть у центрі нашого Молочного шляху і в інших галактиках, чия маса перевищує масу нашого сонця в тисячі разів.

До такого висновку прийшли астрофізики, результати досліджень яких опубліковані в березневому номері видання The Astrophysical Journal.

Вчені вирішили виступити проти однієї з популярних теорій освіти надмасивних чорних дір, згідно з якою ці монстри утворилися в результаті злиття декількох галактик.

“Нам досі не відомо достеменно, яким чином відбувалося формування жахливих чорних дір, розташовані в центрах галактик. Але виявлені нами чорні діри в центрах крихітних галактик говорить про те, що такі чорні дірок повинні були сформуватися в часи ранньої Всесвіту ще до того, як почалося зіткнення галактик між собою", – пояснює один з авторів статті, Shobita Satyapal з університету Джорджа Мейсона, штат Вірджинія.

Зміни в карликових галактиках відбувалися порівняно повільно протягом мільйонів років, тому вони мають схожий вигляд з тими галактиками, які перебували в молодий Всесвіту. Тому саме карликові галактики є прекрасним місцем для пошуку надмасивних чорних дір, які перебувають у стадії зародження.

За допомогою інфрачервоного космічного телескопа WISE (Wide-Field Infrared Survey Explorer), запущеного НАСА ще в 2009 році, вчені досліджували сотні карликових галактик, в центрі яких зароджуються великі чорні дірок. І хоча, за заявами фахівців, аналіз даних з телескопа займе досить багато часу, WISE вже виконав свою основну задачу, для якої і був запущений, а саме для пошуку цікавих об'єктів, які виділяються із загальної маси.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 388 | Рейтинг: 0.0/0