Субота, 11.05.2024, 17:30
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Гори Тибету, можливо, були відправною точкою для адаптації тварин до холоду
Гори Тибету, можливо, були відправною точкою для адаптації тварин до холоду
 

За останні 2,5 мільйона років,Земля пройшла кілька періодів зміни клімату. Теплі і холодні цикли чергувалися протягом тисячоліть, а деякі з них стали відомі нам як Льодовикові періоди.

Під час холодних циклів льодові щити покривали великі ділянки північного півкулі і, коли лід танув під час теплих циклів, льодовики відступали, залишаючи величезні долини позаду. Ці цикли також вплинули на еволюцію та розподіл тварин, у тому числі тих, які живуть в холодному кліматі і сьогодні.

У ході нового дослідження вчені виявили останки тибетських лис (Vulpes qiuzhudingi) вГималайских горах, вік яких становить від трьох до п'яти мільйонів років. Можливо, ці лисиці є предками сучасного песця (Vulpes Lagopus), що живе сьогодні. Це відкриття, опубліковане в Працях Королівського товариства, свідчить про те, що тварини, які в даний час проживають в арктичних регіонах, можуть бути нащадками тварин, адаптуваної до більш холодного клімату високо в горах Тибету нагір'я.Слід зазначити, що викопні зразки були виявлені в басейні Zanda на півдні Тибету ще в 2010 році.

Серед розкопаних скам'янілостей були песець, вимерлий вид шерстистого носорога, трипалі коні, блакитний баран, тибетська антилопа, сніжний барс, борсук та 23 інших види ссавців. Холодоадаптированные ссавці, як було прийнято вважати досі, з'явилися в арктичній тундрі або інших схожих по клімату регіонах.Однак нове дослідження показує, що деякі тварини з Льодовикового періоду, включаючи шерстистого мамонта в Північній Америці, шаблезубого кота, гігантських лінивців і інших, що були попередньо адаптовані до холодного клімату Льодовикового періоду ще 2,6 мільйона років тому.

Поряд з провідним автором дослідження Сяомін Ван з Музею природної історії округу Лос-Анджелес (Natural History Museum – NHM), до складу групи входили співавтори Джі Джек Цзен з Університету Південної Каліфорнії, Цян з Китайської академії наук, Гері T. Такоучи з музею Page La Brea Tar Pits і Гуангпу Рє з музею провінції Ганьсу.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 05.12.2016
Переглядів: 455 | Рейтинг: 0.0/0