Неділя, 12.05.2024, 18:35
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

На супутнику Сатурна зафіксовано море без хвиль
На супутнику Сатурна зафіксовані озера з рідкого вуглеводню
 

В ряді виступів минулого тижня на конференції Lunar and Planetary Science Conference ( LPSC ) було підняте питання відсутності мерехтіння на одному з морів найбільшого супутника Сатурна - Титана.

Дані були отримані з супутника Кссини – спільного проекту NASA, ESA і ASI. Дослідники припустили, що відсутність хвиль на поверхні моря можна пояснити наявністю в ньому рідкого вуглеводню.

Нові дослідження, опубліковані в журналі Geophysical Research Letters, пропонує деякі різні думки з приводу можливого перебування рідини в Ligeia Маре, другого за величиною моря на супутнику Сатурна.

Радіолокаційні вимірювання Ligeia Маре пропонують планетарним вченим різні погодні та ландшафтні композиції Титану. Вимірювання проводилися в 2013 році орбітальним апаратом "Кассіні" і виявили, що море має дзеркальної гладкістю з-за відсутності вітру.

"Якщо б ви могли дивитися на це море, то ви б помітили, що воно повністю гладке, навіть без натяків на хвилі", говорить провідний автор дослідження Howard Zebker, професор геофізики і електротехніки Стенфордського університету.

Результати дослідження також показують, що тверда місцевість, що оточує море, складається з твердого органічного матеріалу, а не замороженої води, як це було запропоновано деякими дослідниками.

Густий хмарний покрив Титану ускладнює отримання чітких оптичних зображень поверхні, тому вчені покладаються на радар, який здатний зазирнути крізь хмари і відправити зображення на Землю.

Для отримання радіолокаційного зображення Ligeia Маре, космічний апарат Кассіні прийняв радіохвилі, відбиті від поверхні моря, а потім проаналізував возвращающееся ехо. Сила ехо визначається тим, наскільки сильними є хвилі на поверхні моря.

Радіолокаційні дані, прийняті з Кассіні вказують на те, що Ligeia Маре дійсно мало практично гладку поверхню, принаймні, на момент вимірювань.

"Чутливість радара Кассіні в цьому експерименті становила близько одного міліметра. Це означає, що якщо і є хвилі на Ligeia Маре, то вони менше одного міліметра", – додав Zebker.

Zebker сказав, що спокій на море можна пояснити відсутністю вітрів, що дмуть у тому чи іншому регіоні Місяця, коли Кассіні пролітав і зробив свої виміри. Інша можливість полягає в тому, що тонкий шар деяких матеріалів може пригнічувати хвильовий вплив.

Незважаючи на те, що Титану є місяцем, атмосфера дуже схожа на атмосферу планет, як і великі моря, що складаються з метану і етану. Ligeia Маре, друге за величиною море Титану, має площу близько 56 400 квадратних миль.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 483 | Рейтинг: 0.0/0