Неділя, 12.05.2024, 14:55
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

НАСА відобразило Північне сяйво на Сатурні
Північне сяйво на Сатурні
 

Два космічні апарати НАСА змогли зробити панорамний знімок Північного сяйва Сатурна в 360 градусів, що дозволяє зрозуміти, як планета, купаючись в заряджених частинках Сонця.

Використовуючи космічні телескопи Хаббл і Кассіні, НАСА у співпраці з міжнародними дослідниками, поєднав кадри знімків Сатурна. Хаббл надав сяйва в ультрафіолетовому діапазоні, а Кассіні надав ученим крупним планом кадри в інфрачервоному діапазоні і видимому світлі. 

Полярні сяйва є результатом сонячних спалахів, які викликають зіткнення энергически заряджених часток з атомами у верхніх шарах атмосфери. Заряджені частинки в магнітному полі планети і в атмосфері створюють ефект "танцюючих вогнів".

"Полярні сяйва на Сатурні можуть бути непостійні - можна бачити феєрверк, або нічого. У 2013 році ми спостерігали справжній парад танцюючих сяйв, утворюють кільце", - зазначив Джонатан Ніколс з Університету Лестера в Англії. 

Зображення Кассіні допомагають зрозуміти, як змінюються моделі слабких сяйв в масштабі у кілька сотень миль.
"Деякі яскраві плями приходять і йдуть від зображення до зображення. Інші яскраві плями зберігаються і обертаються навколо полюса, але більш повільно, ніж Сатурн обертається", - розповів Уейн Прайор, співдослідник з коледжу Кулідж у Центральній Арізоні.

Дослідники зможуть використовувати ці дані, щоб відповісти на деякі давні питання про атмосферах гігантських планет.Вчені задаються питанням, чому високі шари атмосфери газових гігантів нагріваються, якщо планети знаходяться на величезних відстанях від Сонця.

"Дивлячись на цю послідовність зображень, отриманих різними інструментами, можна виявити, що в атмосфері частинки нагріваються тривалий час", - заявила Сара Бэдман, співробітник Ланкастерського університету, Англія.

Вчені можуть використовувати дані видимого світла, щоб з'ясувати кольору сяйв Сатурна. На Землі полярні сяйва в основному мають зелений колір з деяким відсотком червоного кольору на самому верху. За даними НАСА, що ці кольорові відмінності обумовлені наявністю різних молекул в атмосфері обох планет. Сяйва Землі створюються збудженими молекулами азоту і кисню, в той час як Полярні сяйва на Сатурні відбуваються з молекул водню.

Ці зображення допоможуть вченим дізнатися більше про те, як хмари заряджених частинок переміщуються по планеті і як планета обертається і вступає в контакт з сонячним речовиною.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 567 | Рейтинг: 0.0/0