Субота, 11.05.2024, 23:47
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Наступний адронний колайдер може бути в чотири рази більше і набагато потужніше
Наступний адронний колайдер може бути в чотири рази більше і набагато потужніше
 

Вчені зібралися в Женеві, Швейцарія минулого тижня, щоб розглянути можливість будівництва прискорювача частинок в чотири рази більшої, ніж нинішній адронний коллайдер.

Фахівці зустрічалися недалеко від CERN, де знаходиться найбільший прискорювач елементарних частинок, відомий як Великий адронний коллайдер (Large Hadron Collider - LHC). Цей прискорювач прославився відкриттям бозона Хіггса (частинки Бога) кілька років тому.

Хоча LHC раніше, піддається реконструкції для отримання більшої потужності, науковці зустрілися близько CERN, щоб обговорити можливості будівництва ще більш потужного апарату. За словами генерального директора CERN Рольфа Хойєра, будівництво найпотужнішого прискорювача займе дуже багато часу.

"Нам потрібно дуже багато часу, оскільки наші проекти масштабні і потребують великої кількості досліджень і розробок.Візьмемо в якості прикладу нинішній Великий адронний коллайдер (БАК). Він знаходиться в роботі всього три роки, хоча реальна дискусія про БАК почалася в 1983 році, перше засідання по його зведенню почалося в 1984 році, а перші дані були отримані тільки в 2009 році. Тому нам потрібен тривалий період часу. І саме тому ми вже зараз приступаємо до розробки цього проекту", - зазначив Хойер.

Пропонований проект являє собою тунель довжиною близько 100 кілометрів, який імовірно буде пролягати в околицях Женеви, проходячи через Альпи на сході, гори Юра на заході і навіть може підійти до Женевського озера. Тунель є лише одним з кількох пропозицій, які будуть розглянуті спеціально створеною групою фахівців.

Вчені сперечаються з приводу розташування та розміру коллайдера, а також про те, які частки будуть використовуватися.Деякі сподіваються використовувати протони, які дозволяють поглянути на екстремальні умови під час Великого Вибуху.Проте інші експерти віддають електрони, якими легше управляти і які дають набагато більш чисту фізику. У будь-якому випадку, робота, яку Великий адронний колайдер допоміг вченим зробити за останні кілька років, це тільки початок.

"Потрібно було майже 50 років, щоб завершити так звану Стандартну модель, яка описує ледь 5 відсотків Всесвіту - видимої Всесвіту. П'ятдесят років для 5 відсотків! Нам все ще потрібно дослідити 95 відсотків, і це те, що я б назвав темної Всесвіту", - сказав Хойер.

"Ми дуже сподіваємося, що Великий адронний коллайдер буде працювати на більш високій потужності в наступному році, і ми могли б отримати перше уявлення про те, що таке, наприклад, темна матерія", - сказав Хойер.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 528 | Рейтинг: 0.0/0