Неділя, 12.05.2024, 10:53
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Учені вирішили з'ясувати, хто говорить більше: чоловіки чи жінки
Social
 

Прийнято вважати, що жінки говорять більше, ніж чоловіки. Мало того, існує стереотип, що всі жіночі розмови є плітками. Але чи існує наукове підтвердження "гендерної балакучості"? Жінки справді говорять більше, ніж чоловіки?

Як повідомляє портал Redorbit, Північно-східний університет нещодавно опублікував статтю, в якій вчені зробили спробу знайти відповідь на це питання.

Прийнято вважати, що жінки говорять більше, ніж чоловіки. Мало того, існує стереотип, що всі жіночі розмови є плітками. Але чи існує наукове підтвердження "гендерної балакучості"? Жінки справді говорять більше, ніж чоловіки? Як повідомляє портал Redorbit, Північно-східний університет нещодавно опублікував статтю, в якій вчені зробили спробу знайти відповідь на це питання.

Стаття вийшла суперечливою. Одні дослідження показують, що жінки виразно говорять більше, ніж чоловіки, у той час як інші явно демонструють, що чоловіки говорять стільки ж, якщо не більше. Встановити правду напевно досить складно, оскільки цього питання поки ще присвячено мало досліджень.

Тим не менш, професор Північно-Східного університету Девід Лейзер (David Lazer) вирішив детально підійти до вивчення цього питання, за допомогою, так званого методу "соціометрії". Социометры представляють собою портативні пристрої, які в режимі реального часу збирають дані про соціальних взаємодіях індивідуума. Розмір пристроїв не більше смартфона і вони досить прості в управлінні.

Команда дослідників зібрала групу чоловіків і жінок, попросила надіти социометры і на 12 годин помістила їх в різні соціальні умови. У першому випадку, групі людей було запропоновано виконати проект, який вони могли вільно обговорювати протягом 12-годинного робочого дня. У другому, співробітники колл-центру великої американської банківської фірми носили социометры протягом 12 часових перерв на обід, не маючи призначеного завдання.

У результаті вчені виявили, що всі розмови були засновані на контексті. Наприклад, дослідження показало, що жінки і чоловіки виявилися практично рівні по тривалості обговорень за обідом, а жінки набагато частіше брали участь у бесіді в академічній обстановці. При цьому, жінки охочіше підтримували бесіду, перебуваючи в невеликих групах. В групах по шість і більше осіб чоловіки говорили більше.

Це доводить, що старий стереотип про те, що жінки говорять більше, ніж чоловіки є невірним. Як висловився Лейзер визначальним у даному питанні є "взаємодія між обстановкою і підлогою", яке показує, що жінки і чоловіки говорять по-різному, але не обов'язково більше, ніж протилежну стать.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 06.12.2016
Переглядів: 444 | Рейтинг: 0.0/0