Неділя, 12.05.2024, 17:50
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Вчені представили нову гіпотезу, що пояснює тривале наявність життя на Землі
Вчені представили нову гіпотезу, що пояснює тривале наявність життя на Землі
 

Дослідниками з USC і Нанкинского університету в Китаї зафіксовано доказ того, чому саме наша Земля не перетворилася на планету з виснажливим кліматом, як Венера, а також не стала безлюдною, як Марс.

На думку вчених, саме геологічні цикли, завдяки яким утворилися скелясті породи на поверхні Землі, виступили регулятором діоксиду вуглецю в атмосфері нашої планети.

Вже давно відомий той факт, що вулкани є одним із джерел діоксиду вуглецю, однак поодинці вони не здатні збалансувати надлишок поглиненої діоксиду вуглецю у великих гірських ланцюгах. Тут необхідно згадати, що молодими гірськими породами, що піддаються ерозії, також випускається вуглець під час процесу хімічного вивітрювання, який у свою чергу виступає в якості додаткового джерела вуглекислого газу в атмосфері.

Вчені також знають, що свіжі гірські породи, які утворюються в процесі горотворення, виступають у ролі губки, вбирає парникові гази СО2. І якщо цей процес поглинання парникових газів на нашій планеті дасть збій, то ми зануримося у холодну зиму, яка може продовжитися не один мільйон років.

Як пояснив Mark Torres, провідний автор дослідження, опублікованого на сторінках журналу Nature, життя на Землі безпосередньо залежить від згаданого вуглецевого циклу. В даний час в результаті діяльності людства різко зросла концентрація вуглекислого газу. І тільки завдяки геологічній системі в даний момент вдається балансувати вміст СО2. На думку автора, ці механізми зможуть пропрацювати ще не один мільйон років.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 426 | Рейтинг: 0.0/0