Субота, 11.05.2024, 23:41
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Вчені склали геологічну карту супутника Юпітера – Ганімеда
Вчені склали геологічну карту супутника Юпітера – Ганімеда
 

Вчені на чолі з Джеффрі Коллінз з Wheaton College створили першу глобальну геологічну карту найбільшого супутника Юпітера – Ганімеда.При створенні карти фахівці використовували знімки, надіслані ще американськими космічними апаратами Voyager.

Карта, опублікована USGS, поєднує в собі образи Ганімеда, зняті космічними кораблями Voyager 1 і Voyager 2, а також орбітальним апаратом Galileo. Це перша глобальна геологічна карта сьомий місяця Юпітера, надає повну картину геологічного характеру поверхні Ганімеда.

"Створена карта ілюструє неймовірне різноманітність геологічних особливостей на Ганімеді і допомагає зрозуміти удаваний хаос складної поверхні супутника. Ця карта допоможе планетарним вченим розшифрувати еволюцію крижаного світу Ганімеда і допоможе в майбутніх спостереженнях космічних апаратів за його поверхнею", –йдеться в заяві Роберта Паппалардо з Лабораторії реактивного руху НАСА в Пасадені, штат Каліфорнія.

Ганімед був вперше виявлений астроном Галілео Галілеєм в січні 1610 року і з тих пір він знаходився в центрі уваги багатьох спостережень. Дослідження Ганімеда показали, що він являє собою складний світ з крижаною поверхнею, яка демонструє разючий контраст між двома основними типами місцевості.

Вчені, які розробили карту, говорять про три основних геологічних періодах, через які пройшов Ганімед. Вони включають в себе домінування ударних кратерів, тектонічний переворот, за яким послідувало зниження геологічної активності. Карта дозволяє вченим вперше розшифрувати геологічні періоди часу для об'єктів, знаходяться на окраїні нашої Сонячної системи.

"Дуже докладна, барвиста карта підтвердила ряд видатних наукових гіпотез щодо геологічної історії Ганімеда, а також спростувала інші",– заявив Baerbel Lucchitta , почесний співробітник Геологічної служби США в Flagstaff, штат Арізона.

Дослідники зможуть використовувати цю карту для порівняння геологічних характеристик інших крижаних супутників.Ганімед є великий відправною точкою при порівнянні з іншими крижаних супутників, так як майже будь-яка ознака, знайдений на інших природних супутниках, має схожі риси з Ганімедом.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 442 | Рейтинг: 0.0/0