Понеділок, 29.04.2024, 01:29
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Вчені створили самовідновлюється пластик
Вчені створили самовідновлюється пластик
 

Здатність загоювати рани згустків крові надихнула інженерів з Університету Іллінойсу розробити новий регенеруючий пластик, здатний виростити новий матеріал для заповнення виникли тріщин та дірок, пише репортер BBC News Джеймс Морган.

Попередні дослідження в області самовідновлення матеріалів були зосереджені на усуненні мікроскопічних тріщин. Однак, новий пластичний полімер, здатний автоматично усувати отвори шириною до 3 сантиметрів, розмір яких у 100 разів більше, ніж раніше.

“Протягом десятиліть вчені мріяли створити пластмасу, яка зможе гоїтися сама, також як людська шкіра. Тепер багато проблем у різних галузях можуть усуватися автоматично. Наприклад, тріщини у водопровідних трубах і на автомобільних капотах, або ж зламані електронні чіпи в ноутбуках і мобільних телефонів зможуть самостійно розібратися в своїх власних проблемах", – сказав Морган.

Провідний дослідник Скотт Уайт, професор Autonomous Materials Systems (AMS) Group, і його колеги зробили цю концепцію на крок ближче до здійснення. Результати їх дослідження опубліковані у випуску журналу Science від 9 травня.

У минулий четвер Уайт сказав у заяві, що його команда в змозі успішно продемонструвати самостійний ремонт неживої системи з синтетичних матеріалів, що нагадує подібний процес в живих системах.

Новий матеріал здатний регенерувати завдяки реакції, одержуваної коли змішуються дві рідини, пояснює Jacob Aron з New Scientist. Одна з рідин, що містять молекули, які довгі і тонкі, в той час як інша містить три односторонніх молекули. Коли вони змішуються молекули в цих рідинах створюють ешафот, аналогічний за структурою кров'яного тромбу.

Ці рідини перетворюються в густий гель, який заповнює пошкоджені ділянки вже через кілька хвилин, а потім і інші речовини в рідині змушують їх затвердіти протягом кількох годин. Дослідники перевірили свою концепцію, запустивши два окремих потоку кожної рідини через пластик.

Далі вони прокололи пластмасу, щоб сформувати отвір, яке було 4 міліметри в діаметрі, від якого відходили тріщини довжиною до 35 міліметрів. Після того, як рідини змішалися в районі отвори, тріщини зникли за 20 хвилин. Через три години матеріали зміцнилися, а їх міцність перебувала на рівні 60 відсотків від міцності вихідного матеріалу.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 411 | Рейтинг: 0.0/0