Понеділок, 29.04.2024, 01:20
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Великий адронний колайдер допоможе знайти нову форму матерії
Великий адронний колайдер допоможе знайти нову форму матерії
 

Великий адронний коллайдер (БАК, Large Hadron Collider – LHC) вже зіграв важливу роль у відкритті так званої Божественної частинки, і тепер найбільший у світі колайдер частинок, можливо, допоможе вченим виявити нову форму матерії, відому як тетракварк.

Згідно Меггі Маккі з New Scientist , дослідники, проводять експерименти на Баку, підтвердили існування частинки, відомої як Z (4430). У той час як фізики раніше припустили, що ця частинка існує, вона ніколи не спостерігалося раніше - і тепер, коли вони змогли засікти цю частику за допомогою БАК, це повинно стати переконливим доказом існування тетракварков.

“Кварки – це, як відомо, субатомні частинки, які є фундаментальними будівельними блоками матерії і існують або в парах чи групах по три частки. У парах вони утворюють короткоживучі мезони, в той час як в групах по три вони утворюють протони і нейтрони, складові ядро атома", – пояснив Mashable Jason Abbruzzese.

Вчені підозрювали десятиліттями, що групи, у яких знаходяться по чотири частинки, можуть також бути пов'язані разом, щоб сформувати квартет, утворюючи тетракварк. Тим не менш, вони раніше були не в змозі завершити складні квантові обчислення, необхідні для тестування і перевірки цього переконання.

Виявлена частинка Z (4430), як вважають, один з цих тетракварков, і в останніх експериментах, проведених на Великому адронному колайдері, було виявлено до 4 000 таких частинок. Тепер, коли їх існування було підтверджено, фізики спробують визначити, чи дійсно вони є саме тими гіпотетичними тетракварками.

“Однак, існують і певні загадки. Швидкість розпаду Z (4430), по крайней мере, в 10 разів швидше, ніж у попередніх випадках виявлення тетракварков, яка не узгоджується з моделями поведінки групи частинки. Додаткові дані про те, як ця частка розпадається, можуть допомогти виявити, чи дійсно виявлена частинка тетракварком", – пояснив репортерові New Scientist вчений Карлинер (який не брав участі в дослідженні).



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 398 | Рейтинг: 0.0/0