Субота, 11.05.2024, 11:20
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Venus Express відобразив веселку на Венері
Німб на Венері
 

Явище, схоже на веселку і відоме як "німб" (glory), було помічено орбітальним апаратом Venus Express ЄКА в атмосфері нашого найближчого сусіда – Венери.

Веселки і її близнюки німби відбуваються тоді, коли сонячне світло сяє на крапельках хмар водних частинках у випадку з Землею. У той час як арка веселки простягається далеко за горизонт, німб зазвичай набагато менше і складається з серії кольорових концентричних кілець, зосереджених в яскравому ядрі.

Glory може бути помічена, коли спостерігає знаходиться безпосередньо між Сонцем і частинками хмар, які відбивають сонячне світло. На нашій планеті їх найчастіше можна побачити під літаками, оточуючи тінь літака на хмарах нижче, або навколо тіней альпіністів на туманних вершинах гір. Виникнення німба вимагає двох особливостей: частки хмари повинні бути сферичні, і тому найбільше це явище виникає з рідкими крапельками; всі частинки повинні мати однаковий розмір.

Атмосфера Венери, як вважають вчені, містить крапельки, багаті сірчаною кислотою. Знімаючи тіні хмар безпосередньо позаду космічного апарату Venus Express, вчені сподівалися зафіксувати німб, щоб виявити важливі особливості крапельок хмар.

Очікування вчених виправдалися і німб був помічений у вершинах хмар Венери, на відстані близько 70 кілометрів над поверхнею планети. Розміри німба склали 1200 кілометрів в ширину. За оцінками фахівців, розміри частинок хмари становлять 1,2 мікрометра, що дорівнює одній п'ятдесятої товщини людської волосини.

Крім цього вчені виявили, що зміни яскравості кілець спостережуваного німба помітно відрізняються від хмар, що містять тільки сірчану кислоту, змішану з водою. Тому фахівці прийшли до висновку, що в цих хмарах містяться додатково інші хімічні елементи.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 485 | Рейтинг: 0.0/0