П`ятниця, 03.05.2024, 11:28
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Вивченням наднової SN 2014J займеться телескоп Spitzer
Вивченням наднової SN 2014J займеться телескоп Spitzer
 

НАСА задіяли здатності інфрачервоного бачення космічного телескопа Spitzer для аналізу нещодавно виявленої наднової в галактиці M82.

Спітцер разом з кількома іншими інструментами створив детальний портрет зоряного вибуху, повідомили в середу представники американського космічного агентства. Нагадаємо, вперше наднова SN 2014J була виявлена астрономами з Великобританії.

Виявлена наднова SN 2014J є найбільш близьким до нашої Сонячної системи об'єктом у своєму роді. Спітцер буде дивитися прямо в ядро наднової, так як пил в галактиці частково перекриває спостереження в оптичному діапазоні хвиль.

"Спітцер дійсно являє собою незамінний інструмент для обходу пилу та інших перешкод, які виникли в зоряній системі, що породила цю наднову. Спітцер буде працювати спільно з космічним телескопом Хаббла, за підтримки рентгенівської обсерваторії "Чандра", – пояснив Mansi Kasliwal, керівник групи фахівців, що використовують Спітцер з обсерваторій Інституту Карнегі.

Аналізуючи SN 2014J, дослідники отримають нове розуміння процесів, що ведуть до типу Ia вибухів, дозволяючи їм поліпшити точність побудови теоретичних моделей.

"Наднова дуже яскраво світиться в інфрачервоному світлі, який бачить Спітцер. Телескоп має унікальну можливість спостерігати наднову до і після досягнення піку яскравості. Аналіз отриманих даних дозволить вченим дізнатися більше про те, як відбуваються такі вибухи", – пояснюють в американському космічному агентстві.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 382 | Рейтинг: 0.0/0