Неділя, 12.05.2024, 05:26
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наука і техніка

Жилих планет може виявитися набагато більше, ніж вважалося раніше
Жилих планет може виявитися набагато більше, ніж вважалося раніше
 

Вчені, які займаються пошуком жилих планет за межами нашої Сонячної системи не повинні упускати з виду більш дрібні і більш прохолодні зірки, йдеться в новому дослідженні фізиків з Університету штату Техас в Арлінгтоні.

Зірки поділяються на сім літерних категорій залежно від їх температури поверхні, але вони також розрізняються за іншим чинникам, таким як маса, світність та ін. Вчені шукають населені планети зазвичай в менш масивний кінці спектру, де розташована і наше власне Сонце, що відноситься до G-типу, а також серед ще менш масивних До і М-типу зірок.

F-тип зірок у свою чергу розташований в середині шкали, і характеризується більш масивними і гарячими зірками, ніж наше Сонце. Підвищений рівень ультрафіолетового випромінювання, як вважалося раніше, є обмежуючим фактором для підтримки життя. Проте, професор Манфред Кунц з Арлінгтона стверджує, що зірки F-типу не так вже й безнадійні.

Кунц сказав: "Існує розрив у увагу з боку наукової спільноти, коли мова заходить про знання, якими ми володіємо про зірок F - типу, і це те, на що було спрямоване наше дослідження, щоб заповнити цей пробіл. І нам здається, що вони дійсно можуть бути хорошим місцем для пошуку жилих планет".

Кунц і кандидат технічних наук Університету в Арлінгтоні студент Сатоко Сато спільно з ученими з Університету Гуанахуато в Мексиці провели дослідження, опубліковане на цьому тижні в Міжнародному Журналі астробіології (International Journal of Astrobiology). Вони стверджують, що, оскільки зірки F-типу мають більш широку зону населеність - область, де є хороші умови для виникнення планет, схожих на Землю, і підтримання на них життя - заслуговують додаткового розгляду.

Дослідники також вивчили потенційні обмеження, що накладаються ультрафіолетовим випромінюванням, оцінивши потенційний шкоду, що макромолекули на основі вуглецю, які необхідні для підтримки життя в житлових зонах F-типу зірок.Щоб зробити це, вони використовували ДНК в якості прикладу і порівняли оцінки пошкодження ДНК на планетах в зоряних системах типу Р із збитками, який може бути нанесений на Землі Сонцем.

У дослідження були включені розрахунки для декількох різних типів зірок F-типу, в різних точках їх еволюції. У результаті вчені отримали вельми обнадійливі результати. У кількох випадках загальний збиток був порівнянний з ушкодженнями на Землі, якби на нашій планеті не було атмосфери. Оцінка шкоди була навіть менше, якщо припустити, що на планеті в системі F-типу може бути атмосфера на подобу земної.

"Наше дослідження є ще одним внеском в освоєнні экзобиологической придатності гарячих зірок і, непрямо, більш масивних, ніж наше Сонце, принаймні в зовнішніх частинах F-зіркових жилих зон, а ультрафіолетове випромінювання не слід розглядати як непереборну перешкоду для існування і розвитку життя", – підсумовують автори дослідження.



Категорія: Наука і техніка | Додав: 04.12.2016
Переглядів: 458 | Рейтинг: 0.0/0