П`ятниця, 03.05.2024, 23:09
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенотехника

Флюорографи для дослідження легень

Розрізняють стаціонарні (SEF) і пересувні (MEF) флюорографи для дослідження легенів.

Стаціонарні флюорографи встановлюються тільки у великих населених пунктах (в обласних і районних центрах). Установка може працювати самостійно або в комбінації, як друге робоче місце рентгенівського апарату (див. рис. 10.2). На малюнку зображений такий флюорограф, забезпечений камерою «SRW» для плівки шириною 24 мм Рентгенівський апарат сконструйований таким чином, що за допомогою простого перемикання його автоматика працює спільно з автоматикою одного та іншого робочого місця. Найбільш часто для цих цілей застосовуються рентгенівські апарати: півхвильовий апарат «Auto-Progress» і «DXU», іноді «Neo Standard».

Для забезпечення більшої потужності і високої пропускної здатності в таких установках все частіше застосовуються четырехкенотронные вентильні рентгенівські генератори. Четырехкенотронная схема випрямлення застосовується для того, щоб на анод рентгенівської трубки, розігрітий при швидкому послідовному виробництві флюорограмм, не подавалося змінну напругу, що може вивести трубку з ладу.

У стаціонарних установок флюорографічна частина має масивний штатив з однією або двома колонками. Її балансують свинцевим противагою або пружиною. Рентгенівська трубка має окрему колонку. Вона збалансована. Вага центруючого важеля, що з'єднує рентгенівську трубку з флюорографічним блоком, збалансований частково на колонці рентгенівської трубки на штативі флюорографічного блоку. З'єднувальний пристрій встановлюється на висоті досліджуваного з боку флюорографической частини.Центруючий важіль визначає відстань фокус - екран.Досвід показує, що для півхвильових рентгенівських апаратів, в тому числі і блоктрансформаторов, не можна застосовувати відстань фокус екран більше, ніж 90 див. При використанні четырехкенотронных апаратів, що працюють при анодному струмі 200 ма, відстань фокус - екран становить 100 див. На жаль, багато півхвильових рентгенівських апаратів мають відстань фокус - екран 100 см і більше. Внаслідок цього малочутливі плівки можуть використовуватися з великою витримкою 2 сек.

В даний час вже багато флюорографи забезпечені захисною кабіною.


Рис. 10.3 Схема установки «MEF», змонтованої в автобусі 
1. захисна кабіна з рентгенівською трубкою, кутовим флюорографічним тубусом і камерою «Odelka»; 2. пульт управління рентгенівського апарату; З. електричний розподільний щит автобуса; 4 а, б, 5 а, б - робочі місця для оформлення документації; 6., 8.шафи, 7. умивальник; 9. лавка, 10. вхідні двері; 11. вихідна двері; пунктиром показаний шлях хворих

 Пересувні флюорографи для дослідження легенів. Існують два типу пересувних флюорографів: флюорографи, встановлені в спеціальних автобусах, і флюорографи розбірного типу, які транспортуються спеціальними машинами. Схема розташування установки, змонтованої в автобусі, зображена на рис. 10.3 (SRW omnibus). Шлях хворого в автобусі показаний пунктиром. Рентгенівський апарат разом з флюорографической частиною і захисною кабіною змонтований на шасі автобуса. В Угорщині для цих цілей застосовуються четырехкенотронные рентгенівські апарати, що мають трубку з обертовим анодом.Флюорографічна частина забезпечена дзеркальною оптикою. Зміна кадрів проводиться за допомогою мотора.


Рис. 10.4. Розбірний флюорограф (MEF) типу «Seriomat» (SRW) у зібраному вигляді, готовий до експлуатації

На практиці застосовується багато типів збірних апаратів. Найбільш давно застосовуються «SRW Monophos» і «Seriomat». На рис. 10.4 показаний «Seriomat» в зібраному вигляді. Пульт керування складається з двох блоків, розташованих один над одним, вище розташований блок управління іонізаційній камери. Генераторний пристрій являє собою самостійний блок. Четырехкенотронный випрямляч поміщається в двох баках. Флюорографічна частина забезпечена лінзової оптикою, вона монтується разом з рентгенівською трубкою на захисної кабіні. На рис.10.5 зображений розібраний «Seriomat», упакований в ящики для транспортування.


Рис. 10.5. Розбірний флюорограф (MEF) типу «Seriomat» (SRW) в розібраному вигляді, упакований в ящики і чохли, готовий до перевезення

Найбільш поширеним розбірним флюорографом є «TuR D 310» (10.6). На малюнку зображений у зібраному вигляді.


Рис. 10.6. Пересувна рентгенівська флюорографічна установка (MEF) типу «TuR-D 310»

Знаходять застосування флюорографи типу «Seriometa» фірми Chirana (ЧНР). Вони складаються з пульта управління, побудованого з двох блоків; флюорографической частини (пересування плівки здійснюється мотором) захисної кабіни, на якій змонтовані рентгенівська трубка і флюорографічна частина; підйомної платформи, самостійного генераторного пристрою і блока четырехкенотронного випрямляча.

Новими пересувними апаратами є флюорографи «Serix 7» і «Serix 71» фірми Medicor. Вони складаються з блоктрансформаторного генераторного пристрою, захисної кабіни і флуорографической частини і дзеркальної оптики (Zeiss або Odelka) для плівки 70 мм. Їх монтують на всюдихідних автомашинах і автобусах.

 Навантажувальні дані флюорографів. Максимально допустиме навантаження півхвильових рентгенівських апаратів і блоктрансформаторов становить 90 кв і 60 ма при витримках, приблизно рівних 1 сек. При витримках =0,5 сек максимально допустиме навантаження четырехкенотронных рентгенівських апаратів становить 100 кв і 350 ма. Велика перевага цих апаратів полягає в тому, що вони забезпечені рентгенівською трубкою з обертовим анодом, розміри електричного фокуса якої дуже малі, і тому якість знімків набагато краще, ніж отриманих на півхвильових рентгенівських апаратах і блоктрансформаторах.

 Отримання знімків з допомогою флюорографівЗ допомогою флюорографів для дослідження легенів виробляються тільки однотипні знімки, встановлення параметрів зйомки може бути спрощено шляхом фіксації величин експозиції, напруги та струму.

Для скорочення часу зйомки флюорографи забезпечені фотоелектричним реле часу. Воно встановлює тривалість експозиції відповідно яскравості зображення на екрані. Таким чином досягається завжди однакове почорніння плівки. Чутливість фотоелектричного реле часу регулюється відповідно до застосовуваної плівкою. Застосування реле не звільняє від регулювання високої напруги, контрастність знімка залежить від напруги при зйомці. Рентгенотехнические дані, що застосовуються на практиці, наведені у таблиці 13.

 Флюорографи для проведення спеціальних досліджень. Для динамічних флюорографічних досліджень застосовуються камери із дзеркальною оптикою. Ширина плівки середня, пересувається плівка з допомогою мотора. Останнім часом з'явилися флюорографи для отримання флюорограмм на листовий плівці розмірами 100 х 100 мм Пересування плівок здійснюється з допомогою мотора. Для проведення таких досліджень використовуються шести - і двенадцатикенотронные рентгенівські апарати великої потужності на кілька робочих місць. Іноді застосовуються і четырехкенотронные рентгенівські апарати.Рентгенівський апарат великої потужності потрібно тому, що при таких дослідженнях іноді необхідно виробляти до 6 знімків/сек.



Категорія: Рентгенотехника | Додав: 28.09.2016
Переглядів: 819 | Рейтинг: 0.0/0