П`ятниця, 03.05.2024, 23:50
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенотехника

Спеціальні рентгенівські трубки

 Рентгенівська трубка для м'якого випромінювання високої інтенсивності (Grenzstrahl - Rohre)Схема пристрою рентгенівської трубки зображена на рис. 7.14. Трубка оснащена вікном для виходу рентгенівських променів, зробленим з линдеманновского скла (берилієве вікно), що пропускає довгохвильову частину спектра випромінювання (1,5 - 3). Охолодження анода повітряне. Гранично допустима навантаження 12 кв і 15 ма.


Рис. 7.14. Рентгенівська трубка для м'якого випромінювання високої інтенсивності 
1. анод; 2. катод; 3. скляна оболонка катода; 4. зовнішня скляна оболонка; 5. берилієве вікно; 6. стрижень анода; 7. радіатор; 8.висновок катода

 Рентгенівські трубки для близькофокусної терапіїКонструкція рентгенівських трубок Chaoul-я і Schafer - Witte представлена на рис. 7.15. Порожнистий анод рентгенівської трубки заземлений і охолоджується проточною водою. Дзеркало анода виготовлено з позолоченою мідною пластинки товщиною 0,2 мм.

Під час опромінення трубка знаходиться безпосередньо над опромінюваної частиною тіла. Вона володіє підвищеною променевої генеруючої здатністю. Доза на поверхні тіла більша, а в глибоких шарах дуже сильно зменшується. Завдяки цьому, при лікуванні поверхневих пухлин здорові тканини, що знаходяться під пухлиною, не пошкоджуються. Рентгенівські трубки такого типу можна легко вводити в порожнини людського тіла. У трубки Van der Plaats-a рентгенівське випромінювання проходить через отвір катода і вікно, зроблене з берилієвого скла і знаходиться на скляній оболонці трубки з боку катода.


Рис. 7.15. Трубка Chaoul-я

 Рентгенівська трубка з порожнистим анодом для дефектоскопії. По конструкції вона схожа на рентгенівську трубку Schafer - Witte для близькофокусної терапії. Відмінність полягає в тому, що її анод значно довше і може досягати 1,5 м. Гранично допустиме навантаження рентгенівської трубки 200 кв, 10 ма. Електричний фокус може бути прямою, похилий або конічний. При конічному фокусі облучаемая поверхня буде дорівнює 2/3 поверхні сфери. За допомогою такої трубки можуть перевіряти зварювальні шви котлів і труб. З-за великої відстані між катодом і анодом електрична фокусування електронів виявляється недостатньо хорошою.Тому вдаються до додаткової магнітної фокусуванні. Площа фокусної плями регулюється з допомогою струму фокусуючих котушок, надягнутих на порожнистий анод. Магнітне полі котушок фокусує електронний пучок, тому що геометрична вісь котушок збігається з віссю електронного пучка. З допомогою магнітного фокусування можна домогтися фокусної плями дуже малих розмірів, аж до 0,2 мм в діаметрі.

Рентгенівська трубка з порожнистим анодом для дефектоскопії застосовується і в деяких рентгенотерапевтических апаратах.

 Трубки для рентгеноструктурного аналізу. У рентгенівських трубок для рентгеноструктурного аналізу дзеркало анода виготовляється не тільки з вольфраму, але також з інших металів, в залежності від необхідного характеристичного випромінювання.Матеріалом для дзеркала можуть служити: мідь, залізо, кобальт, хром, срібло і т. д. При збудженні атомів швидко рухомими електронами випускається рентгенівське випромінювання з довжиною хвилі, характерною для даної речовини.Строго певні довжини хвиль характеристичного рентгенівського випромінювання використовуються для дослідження рентгенівського випромінювання з невідомої довжиною хвилі або пучка рентгенівського випромінювання з різною довжиною хвилі. Анод можна змінювати. Відповідний підбір форми фокусу дає можливість працювати одночасно кількома пучками рентгенівського випромінювання. Такі рентгенівські трубки мають два або чотири берилієвих вікна для виходу пучка. Заземлений анод охолоджується проточною водою.



Категорія: Рентгенотехника | Додав: 28.09.2016
Переглядів: 1503 | Рейтинг: 0.0/0