Четвер, 02.05.2024, 15:55
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ручна ковка

Допоміжний ковальський інструмент
До допоміжного ковальського інструменту відноситься підтримує інструмент - кліщі різних типів (табл.9 і рис. 59). Кліщі поділяються на основні і допоміжні. Основні кліщі використовують для утримання заготовки під час її обробки, повороту заготовки на ковадлі, для кантования. Допоміжні - для переміщення заготовок по цеху, подачі їх від печі до робочого місця і назад, а також при виконанні допоміжних робіт. 

 Кліщі складаються з двох рухомих стержнів (клещевин), з'єднаних між собою заклепкою. Передня (коротка) частина стрижнів, призначена для захоплення заготовки, називається губкою, задня частина - рукояткою. 

Оскільки ковалям доводиться обробляти заготовки різної форми, а захоплення їх повинен бути надійним, в кожному окремому випадку застосовують кліщі, губки яких відповідають формі оброблюваної заготовки. 

Рицини основних кліщів виготовляють куванням із сталі 25, рицини допоміжних кліщів - із сталі 40, заклепки для всіх кліщів - із сталі 15.

Окрім наведених у таблиці уніфікованих кліщів ковалі користуються набором спеціальних кліщів. Ці кліщі необхідні при обробці поковок складної форми. На рис. 59, а наведені деякі види спеціальних кліщів. У тих випадках, коли тип наявних у наборі кліщів не підходить для надійного захоплення заготовки, ковалі куванням підганяють форму губок кліщів до форми заготовки. Для підгонки губки нагрівають в печі або горні і кують на заготівлі, яку використовують як оправлення. Після підгонки губки кліщів повинні щільно прилягати по всій поверхні зажимаемой частини заготовки.

В деяких випадках вигідніше не кліщі підганяти під форму заготовки, а, навпаки, затискаємо кінець заготовки куванням підганяти за формою і розмірами до форми губок, наявних у наборі кліщів. 

Очевидно, що при куванні дрібних заготовок доцільно застосовувати легкі кліщі з пружними рукоятками, щоб руки коваля не втомлювалися при тривалій роботі. При куванні більш великих заготовок користуються кліщами з більш товстими ручками і, щоб руки від стиснення не втомлювалися, на рукоятки кліщів або надягають кільце (шпандырь) (див. рис. 59, б), або шпандырь у вигляді скоби.

Користування неправильно підібраними кліщами, кліщами з погано підігнаними по заготівлі. губками, не тільки знижує продуктивність праці, ускладнює роботу коваля і вимагає більшої витрати енергії, але і може стати причиною травми.
 


Контрольні питання 

1. Який інструмент відноситься до опорного, ударного і подкладному? 
2. Яким інструментом підвищують інтенсивність протягування заготовки? 
3. В яких випадках користуються гвоздильнями і формами? 
4. З якого металу виготовляють зубила? 
5. Який кут заточування повинен бути у зубила для холодної і для гарячої рубки?

Категорія: Ручна ковка | Додав: 28.09.2016
Переглядів: 3654 | Рейтинг: 0.0/0