Неділя, 05.05.2024, 20:11
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ручна ковка

Класифікація нагрівальних пристроїв
Нагрівальні пристрої є обладнанням, від правильної роботи якого значною мірою залежить якість виготовлених деталей і продуктивність праці. 

У ковальському виробництві застосовують різні по конструкції і принципу дії типи нагрівальних пристроїв, вибір яких залежить від виду виробництва (одиничне чи групове), розмірів і форми нагріваються заготовок та типу сплаву.

Всі нагрівальні пристрої за способом нагріву розділяються на печі електронагрівальні пристрої. У печах заготівлі нагріваються до потрібної температури за рахунок теплоти навколишнього робочого простору печі, електронагрівальних пристроях теплота виникає в самій заготівлі: Робочий простір печей нагрівають спалюванням палива (газу або мазуту) або пропускають електричний струм через елементи опору, встановлені всередині нагрівальної камери. У першому випадку печі називаються полум'яними, у другому - електричними.При ручному куванні для нагріву заготовок, як правило, застосовують ковальські. сурми. В горнах теплота утворюється при спалюванні твердого палива (вугілля, коксу) або мазуту або газу.

За конструктивними ознаками нагрівальні пристрої підрозділяють на пристрої з періодичної і на пристрої з безперервним завантаженням і вивантаженням заготівель. У перших, званих камерними, заготівлі завантажуються і вивантажуються з нагрівального пристрою через одне і те ж вікно, а в процесі нагріву вони залишаються нерухомими. Другий тип нагрівальних пристроїв характеризується тим, що заготовки завантажуються через завантажувальне вікно, переміщуються в процесі нагрівання і видаються для обробки через вікно вивантаження.Таке нагрівальний пристрій називається методичним або прохідним нагрівальним пристроєм.

Незважаючи на те, що електричні печі та нагрівальні пристрої мають ряд переваг перед полум'яними печами, останні частіше застосовуються в ковальському виробництві, особливо в одиничному й дрібносерійному виробництві. Пояснюється це тим, що вартість і час нагрівання в електропечах більше, ніж у газових, а електронагрівальні пристрої недоцільно застосовувати в одиничному виробництві. 

Нижче розглядаються конструкції, принцип дії та область застосування різних нагрівальних пристроїв, застосовуваних в ковальському виробництві.

Категорія: Ручна ковка | Додав: 28.09.2016
Переглядів: 2151 | Рейтинг: 0.0/0