Неділя, 05.05.2024, 19:07
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ручна ковка

Основні закони обробки металів тиском
 Закон сталості обсягу. Цей закон встановлює, що обсяг металу, в процесі деформування не змінюється. Зауважимо, однак, що цей закон є неточним при обробці тиском литих злитків, що мають дефекти у вигляді газових бульбашок, усадкової пухкості і раковин. При куванні таких злитків, коли ліквідуються зазначені порожнечі, обсяг злитка зменшується на 5 - 7%. Однак, якщо врахувати, що зміна розмірів злитка, що викликається зміною обсягів, значно менше у порівнянні зі зміною його розмірів при куванні, то можна вважати, що і при куванні таких злитків закон сталості об'єму не порушується.

При ручному куванні вихідною заготівлею практично завжди є продукція прокату, в якому відсутні розглянуті вище дефекти зливка, і тому закон сталості обсягу виконується з великою точністю. Цей закон є основою при розрахунках розмірів вихідної заготовки, при визначенні форми поковок по переходах, при розробці форми подкладного інструменту та ін.

 Закон найменшого опору.Радянський вчений С. В. Губкін так сформулював цей закон: «У разі можливості переміщення точок тіла, що деформується в різних напрямках кожна його точка переміщається в напрямку найменшого опору».

Припустимо, заготівля прямокутного перерізу зі сторонами а і b (рис. 15) осаджується між плоскопараллельнимі бойками. На контактної поверхні діють сили тертя т. Уздовж довгої сторони сума сил тертя більше, ніж поперек. Отже, вздовж зразка металу текти важче, ніж поперек і він більше тече в напрямку короткої сторони. Тому при осаді форма заготовки спочатку прийме форму 1, а якщо деформувати далі, то його форма буде наближатися до кола 2. При досить великих деформаціях заготівля будь-якої форми (квадратна, трикутна) буде приймати круглу форму.

Дією закону найменшого опору пояснюється і бочкообразование при осаді циліндричної заготовки (рис. 6, а). З-за наявності сил тертя т на контакті з інструментом, що гальмують плин металу біля торця, метал швидше тече в центральній по висоті зоні, що і веде до бочкообразованию.

 Закон подібностіЦей закон дає можливість на базі результатів кування невеликих зразків (моделей) в лабораторіях визначати технологічні параметри деформування великих заготовок з того ж металу у виробничих умовах. Принцип подібності вимагає виконання наступних основних умов.

1. Натура і модель, а також деформуючий інструмент повинні бути геометрично подібними, тобто відносини відповідних розмірів (довжини, ширини, висоти тощо) натури і моделі були однаковими, тобто lн/lм = анм = hн/hм = n, де n - масштаб моделювання.

2. Ступеня і швидкості деформацій натури і моделі повинні бути рівні, тобто εн = εм; εн = εм.

3. Матеріал натури і моделі повинен бути фізично подібним, тобто мати однаковий хімічний склад, мікро - і макроструктуру, ступеня зміцнення і знеміцнення і т. д.

Згідно із законом подібності питомі зусилля деформування натури і моделі рівні між собою, повні зусилля деформації пропорційні площ поперечного перерізу моделі і натури, а роботи деформації пропорційні їх обсягами.

Контрольні питання 

1. Якою величиною визначається опір деформації металу?

2. Наведіть приклади деформування металу за схемою лінійного, плоского і об'ємного напруженого стану.

3. Змінюється обсяг металу при всебічному трехосном рівномірному стисненні?

4. Наведіть формули для визначення пластичності металу при розтягуванні і стисненні.

5. У чому різниця між волокнистої та строкової структурами?

6. Яка деформація називається гарячої?

7. Якими методами можна підвищити технологічну пластичність металу?

Категорія: Ручна ковка | Додав: 28.09.2016
Переглядів: 1908 | Рейтинг: 0.0/0