Неділя, 05.05.2024, 21:53
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ручна ковка

Роль ковальського виробництва і перспективи його розвитку
Ковальське виробництво, як говорилося вище, багато в чому визначає рівень розвитку машинобудування. Будь-яка машина складається з окремих деталей, багато з яких виготовляються із заготовок, одержуваних у ковальських цехах заводів. Основним способом обробки металів тиском є кування. Такі галузі, як транспортне і енергетичне машинобудування, прессостроение і багато інші не можуть існувати і розвиватися без обробки металів куванням. Ковані та штамповані деталі в ряді машин складають 75% по масі і 60 - 70% за кількістю.Слід зазначити, що найбільш відповідальні і тяжелонагруженные деталі виготовляють з кованих і штампованих поковок. Маса вироблених поковок коливається від декількох десятків грамів (наприклад, деталі текстильних машин) до кількох сотень тонн, наприклад деталі типу роторів турбін атомних реакторів.

Розширюється використання кування і штампування в машинобудуванні веде до зменшення обсягу обробки різанням, що дає значну економію матеріалу, підвищує продуктивність праці і знижує собівартість продукції.

Ковальсько-пресове виробництво сучасних заводів характеризується наступними особливостями. Ковальські цехи оснащуються більш потужним, більш продуктивним та точним устаткуванням. Все ширше впроваджуються автоматизація і механізація практично всіх операцій кування та об'ємного штампування. На базі сучасних досягнень електронної та обчислювальної техніки створюються принципово нові системи управління машинами і технологічними процесами, все ширше застосовуються різні маніпулятори, роботи та інДля нагрівання металу використовують малоокислительные і безокислительные нагрівальні пристрої, будують цехи з нейтральною атмосферою і т. д.

Ручне кування в сучасній промисловості зберігає стійкі позиції своєї необхідністю в одиничному і дрібносерійному виробництві при виготовленні деталей для експериментальних машин, для ремонту обладнання, при виготовленні спеціального інструменту і т. д. Практично на всіх заводах, у всіх ремонтних майстерень ще тривалий час буде використовуватися ручна ковка.

Роботи по ручному куванні можуть виконувати тільки робітники високої кваліфікації. Враховуючи, що на сучасних заводах використовуються різноманітні сплави, властивості яких дуже різні, ковалі повинні систематично підвищувати рівень своїх знань. При ручному куванні є широкі можливості для творчості, так як кожна нова поковка вимагає самостійного підходу до технології її виготовлення.Постійне підвищення рівня знань, пошуки нових прийомів кування, створення більш ефективних пристроїв та інструментів, розробка способів і режимів кування труднодеформіруємих сплавів - ось риси сучасного коваля-новатора.

Контрольні питання 

1. Яка роль машинобудування та ковальського виробництва в народному господарстві країни?

2. Розкрийте сутність та область застосування основних видів обробки металів тиском.

3. Розкажіть про основні етапи розвитку ковальсько-пресового виробництва.

Категорія: Ручна ковка | Додав: 28.09.2016
Переглядів: 1642 | Рейтинг: 0.0/0