Понеділок, 29.04.2024, 11:55
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Технологія металів

17. Вибивка, очищення і обрубка виливків
§ 23. Вибивка виливків і стрижнів 

В процесі очищення і обрубки з виливки видаляються пригар, залишки литниковой системи, нерівності, припливи, затоки і т. д. Операцій очищення і обрубки передує операція вибивки виливки з форми.
Після повного затвердіння металу виливки вибиваються з форм. Вибивка гарячих виливків може призвести до того, що при швидкому охолодженні на повітрі у них виникнуть великі внутрішні напруги, які можуть спричинити за собою утворення тріщин.
Вибивка виливків - досить трудомістка операція і проводиться в умовах рясного виділення тепла, пилу і газів. Тому - операція вибивки, як правило, механизируется і автоматизується. Дрібні і середні форми, заливаються на конвеєрах або рольгангу, проходять охолоджувальний кожух і потім надходять на вибивання. Відділення вибивки розміщується в ізольованому приміщенні. Тут розташована спеціальна выбивная провальна решітка, на яку форми стикаються пневмотолкателями.Під дією вібрації формувальна суміш і виливки провалюються вниз на пластинчастий транспортер, а опоки по стрічковому транспортеру повертаються на ділянку формування.
Вибивні інерційні решітки працюють під дією стисненого повітря або механічного приводу. Решітки з механічним приводом більш надійні і часто застосовуються.
При одиничному характері виробництва виливка вибиваються з допомогою вібраційних траверс, які підвішуються до гака крана. Стрижні з дрібних виливків вибиваються в процесі очищення їх у барабанах.
У ливарних цехах масового виробництва застосовуються спеціальні вібраційні машини для вибивки стрижнів. На таких машинах можна вибивати тільки стрижні з песчаномасляных і замінюють їх сумішей; для вибивки стрижнів з спекающихся глинистих сумішей вони непридатні.
Для вибивки глинистих стрижнів з середніх і великих виливків зі значними і складними внутрішніми порожнинами застосовуються гідравлічні установки.
Зазвичай гідравлічна очищення виливків проводиться в сталевих або залізобетонних камерах. Очищається виливок з допомогою крана встановлюється на візку, що знаходиться на поворотному колі, який приводиться в обертання за допомогою механізму і електродвигуна.Вода під тиском 150-200 ат (15 - 20 МН/м2) підводиться до гидромонитору і спрямовується на виливок струменем діаметром 6-8 мм Очищення виливки в камері проводиться після закриття дверей.Сутність гідравлічної очищення полягає в тому, що струмінь води під високим тиском спрямовується на неочищену виливок, руйнує пристали до неї формувальну суміш і знаходяться в литві стрижні, діючи при цьому двояким чином: розмиває пристали суміш і стрижні і розрізає їх на шматки. Найкращі результати досягаються при очищенні виливків струменем води з піском (пескогидроочистка).

§ 24. Обрубка і очищення виливків 

Ливникові системи від дрібних і середніх чавунних виливків відбиваються кувалдою при операції вибивки; у великих виливків ця операція проводиться після попередньої підрубки литника пневматичним зубилом.
Для видалення літників у виливків з легованої сталі застосовуються дискові пили, а в алюмінієвих виливків - стрічкові пилки. У виливках з вуглецевої сталі литниковая система видаляється вогневої різкою.
Очищення зовнішньої поверхні від пригорілої суміші проводиться в простих і дробометних барабанах, дробометних камерах періодичної і безперервної дії.
  Очищення в простих барабанах. Прості барабани застосовуються для очищення невеликих виливків вагою до 50 кг. Очищення лиття в простих барабанах - продуктивний і найдешевший спосіб, очищення дрібних виливків і широко поширений в ливарних цехах.
Сталеві виливки очищаються в барабанах двічі - до і після теплової обробки (для видалення окалини). При обертанні барабана виливки труться між собою і піддаються струсів при перекиданні, завдяки чому від них відділяється приставшая формувальна суміш і частково висипаються зруйновані стрижні. Для прискорення та покращення очищення в барабан додають зірочки, відливаються з білого чавуну.
Схема пристрою очисного барабана круглого перерізу наведена на рис. 111.23,а.Виливки завантажуються через люк у внутрішню порожнину барабана 1, відокремлену від порожнистих цапф 2 і 5 гратами 3 і 4, які оберігають цапфи від попадання в них дрібних виливків і зірочок. Цапфи обертаються в підшипниках, змащення яких проводиться через маслянки. Відсмоктування пилу відбувається через ліву цапфу. Довжину люка рекомендується робити по довжині барабана, що прискорює завантаження і вивантаження виливків.
  Очищення в дробометних барабанах. Робочим органом будь дробометальної установки є дробеметный апарат-турбинка. Дробеметні барабани застосовуються для очищення невеликих виливків вагою до 20 кг (рис. 111.23, б). Барабан має нерухомі торцеві стінки 4 і нерухому при роботі кришку барабана 3. Дно барабана утворено пластинчастої стрічкою 5, на яку завантажують виливки ковшевым елеватором 6. При русі стрічки знизу вгору виливки перекочуються, піддаються дії струменя металевої дробу, що викидається дробометальної турбинкой 2 зі швидкістю 60 - 70 м/сек.Після очищення виливки кришку 3 відкривають, стрічку направляють у зворотний бік (зверху вниз), і виливки автоматично викидаються в ящик. Дріб після очищення від пилу подають елеватором 1 у воронку дробометальної турбіни для вторинного використання.
Для очищення виливків складної конфігурації застосовуються дробеметні столи, а для очищення середніх і крупних виливків - дробеметні камери. Очищення виливків від пригару проводиться також ультразвуковим методом у розчинах кислот, при цьому коливання рідини перевищують частоту звукових коливань.
  Обрубка виливків. В обсяг обрубных робіт входить видалення залишків пригара формувальної та стрижневої сумішей, видалення заток, припливів, задирок, нерівностей та залишків живильників на поверхні виливків. Крім того, у разі потреби обрубщиками проводиться вирубка вад виливків для виправлення їх заваркою. При механізованої обрубки лиття застосовується пневматичний рубильный молоток.
  Обдирання виливків. Обдирання здійснюється абразивними колами з метою видалення залишків заток, задирок і нерівностей, що залишилися після очищення і обрубки. Дія абразивних кругів полягає в тому, що гострі, що виступають назовні зерна кола виконують таку ж роботу, як і зуби механічної фрези: вони знімають з оброблюваного предмета метал у вигляді дуже дрібною, іноді навіть пилоподібної стружки. Тому при обробці абразивним кругом можна отримати рівну, чисту поверхню.
При масовому виробництві для обдирання виливків застосовують автоматичні обдирні верстати. Обдирання виливків при одиничному і дрібносерійному виробництві здійснюється на обдирних верстатах трьох типів - стаціонарних, підвісних і переносних.
Виливки вагою до 30 кг обробляються на стаціонарних обдирних двомісних верстатах з абразивними кругами діаметром 300 - 600 мм. Виливок в процесі обробки підтримується подручником - супортом, що встановлюються на верстаті попереду кола. Подручник робиться рухомим, щоб по мірі зношення абразивного кола його можна було наближати до колу, залишаючи незмінною величину зазору між подручником і кругом.
Спеціальні стаціонарні обдирні верстати застосовують для обдирання виливків з алюмінієвих сплавів. Замість абразивного круга на шпиндель верстата в цьому випадку насаджується металевий опиловочный коло.
Швидкість обертання шпинделя верстата до 300 об/хв (5с-1). Застосовуються опиловочные диски мають діаметр 300 мм
На торцевій і циліндричній поверхнях цих дисків є зуби, подібні зубах фрезерованих напилків. На верстаті встановлюють два диска з протилежними напрямками різання: один - з лівим, а інший - із правим. Диски виготовляються зі сталі У10 або У8.
Застосування опиловочных дисків при обробці виливків з алюмінієвих сплавів значно полегшує працю робітника і підвищує його продуктивність в залежності від конфігурації виливків на 25 - 100%.
Деякі виливки незручно обдирати на стаціонарних верстатах з-за великої ваги, значної довжини або складності конфігурації. Такі виливки обробляють на підвісних обдирних верстатах, званих маятниковими.
Обдирання невеликих поверхонь на великих виливках здійснюється переносними електричними або пневматичними обдирочными верстатами, мають невелику вагу; вони легко переносяться одним робітником. При великосерійному виробництві для обдирання виливків використовують автомати.

Категорія: Технологія металів | Додав: 25.09.2016
Переглядів: 2256 | Рейтинг: 0.0/0