Понеділок, 29.04.2024, 15:29
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Технологія металів

24. Комплексна механізація і автоматизація ливарного виробництва
§ 61. Комплексна механізація виробництва виливків 

У ливарних цехах організовано централізоване приготування формувальної та стрижневої сумішей на автоматичних змішувальних бігунах з вертикальною віссю обертання ковзанок (див. рис. 111.6, б). Транспортування піску, глини, формувальної, стрижневий і відпрацьованої сумішей виробляється автоматично стрічковим транспортером або пневмотранспортером.
 

На рис. 111.38 показана схема конвеєрного цеху з централізованою землеприготовительной установкою і роздачею формувальної суміші в бункери, розташовані над формувальні машини. Після виготовлення і складання форми вона прямує по конвеєру, 1 в заливальне відділення. Залита форма 2 надходить в охолоджувальний кожух, звідки гази видаляються вентилятором. Потім форма надходить на вибивну решітку 3.
Відпрацьована суміш подається транспортером 4 на вібраційне сито для відділення великих шматків стрижнів і на похилий конвеєр 5, який має електромагнітний шків 6 для відділення металу, потім на розподільний конвеєр 7 і надходить до бункера 8. З бункера відпрацьована суміш через дозатор 9 надходить у змішуючі бігуни 10, які засипають порошкоподібну глину для збільшення міцності, а також пісок для підвищення газопроникності, спеціальні добавки (мелений вугілля, сульфітний луг і ін) і заливають воду.Після перемішування суміш подається на стрічковий транспортер і по похилому конвеєру 11 через розпушувач 16 надходить у відстійний бункер 15 для вирівнювання вологи в суміші. Звідси через нижній живильник 14, транспортер 13, розпушувач 12 і стрічкових конвеєрів 17, 18, 19 суміш надходить у бункери 20, розташовані над формувальні машини 21.
Заповнення бункерів формувальної сумішшю (рис. 111.39) відбувається автоматично шляхом плужковий скидача 2 і опускання його на стрічку конвеєра 1, по якому подається суміш в бункера. Лопатка 8 при заповненні сумішшю бункера 6 займає вертикальне положення і відкриває клапан 7; при цьому повітря надходить в пневматичний циліндр 3, розташований на стійці 4, і шток 5 піднімає плужковый скидач 2.
При опусканні суміші в бункері лопатка 8 під дією пружини займає похиле положення, клапан закривається, плужок опускається на стрічковий конвеєр і суміш заповнює бункери.
Розвантаження сипучих матеріалів (піску, глини, вапняного каменю, коксу) здійснюють грейфером, металевої шихти-електромагнітної шайбою, завантаження шихтових матеріалів у вагранку - скіповим підйомником та іншими механізмами, дозування шихти з використанням электронносчетных установок. Є цехи, у яких автоматизовані завантаження шихти скіповим підйомником, підігрів повітря відходять ваграночными газами, процеси плавки і заливки форм.
Для зручності заливки форм на конвеєрі використовують стрічковий транспортер, який рухається зі швидкістю конвеєра, а для накриття форми, зняття вантажу - ланцюгові конвеєри з підвішеними вантажами; над рухомими формами зі швидкістю конвеєра по траєкторії з різною висотою. При проходженні над формами вантаж опускається і піднімається після затвердіння металу. Форми і стрижні виготовляють на машинах і формувальних і стрижневих автоматах, форми встановлюють на конвеєр для подачі їх в заливальне відділення.
Деякі форми в залежності від їх розмірів і складності виготовляють із застосуванням пескомета. При цьому набивання форм здійснюється на каруселі, яка переміщує їх під пескомет, що забезпечує високу продуктивність роботи.
Вибивання форм у сучасних механізованих цехах при великосерійному виробництві здійснюють на автоматичних выбивных решітках (рис.111.40).
При знаходженні залитій опоки 1 проти центру столу 3 візок конвеєра 13 натискає на штифт электроконтактора 12, відбувається включення соленоїда електромагнітного пневматичного клапана циліндра-штовхача 11, в результаті чого опока стикається на стіл 3. В кінці ходу штовхач натискає на кнопку другого электроконтактора, клапан включає подачу повітря з іншого боку штовхача 11 і останній повертається у вихідне положення. Між конвеєром і столом встановлено завзятий щиток на рівні столу, що перешкоджає зсуву подопочной плити 10 з візка при зіткненні залитій опоки.Штовхач 6 одночасно з штовхачем 11 зіштовхує до упору 9 вибиту опоку 8 зі столу 5 на звільнену візок конвеєра. Після установки залитій опоки на стіл автоматично включається пневматичний штовхач 2, переміщає її зі столу на інерційну вибивну решітку 4, з якої в процесі вибивки земля і виливки провалюються на похилу решітку.Звільнена опока знаходиться на вибивний решітці до проштовхування наступній залитій опоки. Управління процесом вибивки здійснюється з пульта 7.
Вибивка середніх і великих форм проводиться на выбивных решітках з накатным кожухом, очищення литва - у гидропескоочистительных камерах, дробометних камерах, барабанах, на столах. Очищення і обрубка дрібних і середніх виливків здійснюється на потоковій лінії.
На рис, 111.41 наведено план розміщення чавуноливарного цеху, розрахований на випуск 20 000 т лиття на рік, розважуванням від 6 до 20 кг. Надходять на склад 1 шихтові і формувальні матеріали розвантажуються магнітною шайбою і грейфером в засіки, розташовані вздовж залізничного шляху. Паралельно засіках розміщені шихтовальные столи 2 і бункера для коксу і вапняку. Уздовж фронту шихтовальных столів і бункерів рухається электровесовая візок 3 з бункером.
Шихтові столи забезпечені траковыми живильниками. Вагар-шихтувальник, пересуваючись на візку уздовж фронту шихтовальных столів, натисканням кнопок, встановлених біля кожного живильника, включає їх і, стежачи за цифрами ваг, набирає необхідну кількість складових металевої частини колоші,
Під бункером для коксу розташований гуркіт, який призначений не тільки для виконання основної функції відділення коксової дрібниці, але і в якості живильника для подачі коксу в ваговий бункер. Вапняк подається з бункера при відкриванні затвора пневмоцилиндром.Таким чином, шихтовка здійснюється натисканням кнопок або поворотом рукояток управління пневмоцилиндрами.
Набрана колоша через направляючу воронку передається в баддю скіпового підйомника 4, яка при натисканні кнопки передається для розвантаження в вагранку.
Сушка піску здійснюється в барабанної печі. Для сушіння їх сирий пісок грейферним краном завантажується в бункер, звідки пісок тарілчастим живильником і стрічковим конвеєром транспортується до приймальної воронки сушильного барабана. Виходить з печі сухий пісок елеватором передається в сито для просіву і далі в бункер над камерним насосом.
Сухий пісок з складу транспортується в бункера над змішувальними бігунами пневмотранспортером. Формувальна суміш готується у високопродуктивних бігунах 5 моделі 115 з автоматизованим управлінням. Формувальна суміш з бігунів видається на систему стрічкових конвеєрів, якими вона транспортується в бункера над формувальні машини.
Глина і кам'яне вугілля додається у формувальну суміш у вигляді глиняно-вугільної суспензії, що дозволяє звільнитися від таких операцій, як сушіння та помел глини, пов'язані з рясним пылевыделением. Готова суспензія безперервно подається насосом в замкнуту систему трубопроводів, простягнений над бігунами.
Плавильне відділення обладнане двома вагранками про продуктивністю 12 т/год, з підігрівом дуття за рахунок використання тепла відхідних газів і водяним охолодженням плавильного пояса. Днища вагранок відкриваються і закриваються за допомогою лебідок тяговими ланцюгами. Шлак гранулюється і гидротранспортером подається в відстійник, розташований на складі шихтових матеріалів.
Незгорілий кокс, нерасплавившийся метал, кокс і т. д. (тобто провал) з вагранок після закінчення плавки надходить у баддю, встановлену на візку і транспортується на склад шихтових матеріалів для розбору і повторного використання.
Розливання металу у форми, встановлені на майданчиках ливарного конвеєра 9, проводиться ковшами 8, переміщаються по безрейкового шляху 7. Форми виготовляються на чотирьох двохпозиційних пресових машинах 10, збираються на приводних рольгангу і передаються на майданчики ливарного конвеєра. Форми після заливки проходять через охолоджувальний кожух і надходять на автоматизовану вибивну решітку.
Суміш після вибивки надходить на стрічковий конвеєр, який транспортує її в бункера над бігунами, і виливки пластинчастим конвеєром транспортуються в очисне відділення.
Стрижні після виготовлення на пескодувных напівавтоматах 12 поміщають на драйеры або сушильні плити, які встановлюють на етажерках безперервно рухається ланцюгового конвеєра, що проходить через горизонтальне сушило 13. Після сушіння стрижні зачищають і навішують на ланцюговий конвеєр 11, транспортує їх до формувальним машин. В очисному відділенні 14 виливки галтуются в барабанах, обтачиваются наждаком і піддаються контролю. Придатні виливки відправляються на склад лиття або в механічний цех для обробки.

Категорія: Технологія металів | Додав: 25.09.2016
Переглядів: 1364 | Рейтинг: 0.0/0