Четвер, 16.05.2024, 21:32
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Технологія металів

Дефекти загартованої сталі

При загартуванню можуть мати місце наступні дефекти:

Недостатня твердість загартованого вироби

Такий вид шлюбу може з'являтися в результаті неправильно обраної температури гарту або недостатньо інтенсивного охолодження.

Наприклад, при загартуванню доевтектоїдних сталей недостатня твердість може вийти в результаті того, що температура гарту була нижче АС3 і в структурі сталі зберігся ферит.

Крім того, в доевтектоїдной стали знижена твердість може бути результатом перегріву. Освіта при цьому крупноигольчатой структури мартенсіту, крім зниженої твердості, викликає зниження ударної в'язкості.

У заэвтектоидных сталях недостатня твердість загартованого вироби може також бути результатом перегріву і освіти крупноигольчатого мартенсіту.

Перегрів та недогрів виправляються повторної загартуванням. Іноді перед повторною загартуванням деталей складної форми дають відпал для усунення внутрішніх напруг.

Освіта м'яких плям

Цей вид шлюбу може бути результатом нерівномірного охолодження, зіткнення деталей один з одним в процесі охолодження, наявності жирових плям на поверхні виробу та неоднорідності структури (скупчення фериту).

Виправляється він повторної загартуванням. Неоднорідність структури усувається попередньої нормалізацією.

Окислення і зневуглецювання

Окислення і зневуглецювання характеризуються утворенням окалини (оксидів) на поверхні виробів і вигорянням вуглецю в поверхневих шарах (зневуглецювання) .

Цей вид шлюбу термічною обробкою невиправний. Якщо дозволяє припуск на механічну обробку, то окислений і обезуглероженный шар видаляють шліфуванням.

Для запобігання цього виду шлюбу нагрівання виробів рекомендується проводити в печах з нейтральною атмосферою або в рідких середовищах.

Перепал

Явище перепалу настає при досить високих температурах нагріву, близьких до температури плавлення.

У цьому випадку має місце проникнення кисню всередину металу і утворення оксидів, розташовуються по границях зерен, або навіть розплавлення металу по границях зерен, що порушує суцільність металу, і метал стає не придатним для застосування.

Такий шлюб невиправний.

Гартівні тріщини

Гартівні тріщини можуть бути результатом занадто швидкого і нерівномірного нагріву, або занадтошвидкого охолодження, або наявності на деталі різких переходів перерізів, де виникають великі внутрішні напруги, що призводять до розтріскування вироби.

Гартівні тріщини можуть виникнути й у тому випадку, якщо після гарту деталь відразу не піддали відпустки для зняття внутрішніх напружень (особливо це важливо для вуглецевих інструментальних сталей).

Для усунення розтріскування деталей при загартуванню необхідно забезпечити рівномірний і більш повільне нагрівання (ввести попередній підігрів деталі), використовувати загартування з одстуживанием, у двох середовищах або ступінчасту, відпускати вироби безпосередньо після загартування і т. д.

Деформація і жолоблення

Деформація і жолоблення, тобто зміна розмірів виробу і спотворення його форми, відбуваються у зв'язку з тим, що структури мають різний питома обсяг.

Це слід враховувати при призначенні допуску на шліфування. Питома обсяг мартенсіту більше, ніж питома обсяг перліту.



Категорія: Технологія металів | Додав: 02.12.2017
Переглядів: 1279 | Рейтинг: 0.0/0