Четвер, 16.05.2024, 08:42
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Технологія металів

Корозія металів

Корозією називається мимовільне руйнування металів і сплавів під дією навколишнього середовища.

Корозія називається хімічної, якщо вона відбувається під дією сухих газів або рідин-неэлектролитов, тобто рідин,що не проводять електричний струм (бензин, гас, смола тощо).

Корозія називається електрохімічної, якщо вона відбувається при взаємодії з рідинами-електролітами, тобто проводять електричний струм (вода, пар, водяні розчини солей, луги, кислоти тощо).

Оскільки в переважній більшості випадків металеві деталі працюють в умовах вологої атмосфери або газів, а деякі деталі, наприклад, у підводних човнах, пароплавах і гидросамолетах, при безпосередньому контакті з розчинами солей (морська вода), то явище корозії може спостерігатися на них значною мірою, якщо не будуть прийняті заходи, що уповільнюють швидкість корозії або усуває її зовсім.

Статистичні дані показують, що кількість металів і сплавів, що прийшли в непридатність від корозії, становить близько 40% від загальної кількості выплавленных металів і сплавів.

Світові втрати від корозії за час з 1890 по 1923 р. виражаються величезною цифрою — 706 млн. тз 1760 млн. т загальної кількості чавуну і сталі, выплавленных за той же період.

Хімічна корозія металів і сплавів

При хімічній корозії метал або сплав, взаємодіючи з газами при високих температурах або з рідинами-неелектролітами. утворює різні хімічні сполуки (оксиди, сульфіди і ін), тобто дозволяється, переходячи в неметаллическое стан.

Електрохімічна корозія металів і сплавів

При електрохімічної корозії метал або сплав, взаємодіючи з електролітом, переходить у розчин у вигляді позитивно заряджених частинок (іонів).

Відбуваються тут процеси нагадують дію найпростішого гальванічного елемента.

Якщо такий елемент складається з пластинки цинку, опущених в розчин сірчанокислого цинку, і платівки міді, опущених в розчин сірчанокислої міді, то при замиканні цих пластинок виникає електричний струм і електрони починають переміщатися від цинкової пластинки до мідної.

Це означає, що у цинку велика здатність перетворюватися в позитивно заряджені частинки (іони).

В силу цих причин цинкова пластинка в гальванічному елементі в процесі роботи буде руйнуватися. Освіта микрогальванических елементів внаслідок неоднорідності структури при взаємодії металів і сплавів з рідинами-електролітами і становить сутність процесу електрохімічної корозії.



Категорія: Технологія металів | Додав: 02.12.2017
Переглядів: 562 | Рейтинг: 0.0/0