П`ятниця, 17.05.2024, 00:20
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Технологія металів

Мідь та її сплави

Мідь. Чиста мідь має характерний червоний колір. Її кристалічна решітка — гранецентрированный куб.

Температура плавлення 1083°, питома вага 8,93 г/см3. У відпаленому стані технічна мідь має такі середні значення механічних властивостей:σB -25 кг/мм2, δ— 45%, НB — 60 кг/мм2.

Мідь володіє найменшим (після срібла) питомою електро-опором (0,0175 ом*мм2/м) і широко застосовується для виготовлення провідників електричного струму (дроти, шини, кабель, електрошнур тощо).

Завдяки високій пластичності мідь добре обробляється тиском в холодному і гарячому станах; товщина мідної стрічки (фольга) може становити 0,05—0,06 мм, а діаметр дроту може бути дорівнює 0,02—0,03 мм На повітрі мідь окислюється з поверхні, покриваючись зеленим нальотом вуглекислої міді.

Мідь зустрічається у природі у самородному стані в незначних кількостях, і основним джерелом отримання міді є руда.

Вміст міді в руді невисоке — до 3-5%, тому руда перед плавкою піддається збагачення.

Кусковая мідна руда, або концентрати, після попереднього випалу переплавляються на напівпродукт (штейн), що складається з сульфідів міді і заліза (близько 40% міді).

Штейн переробляється в горизонтальних конвертерах з боковим дуттям на чорнову мідь, що містить до 97% міді, яка, в свою чергу, після рафинировки (очищення від домішок) відливається у вигляді прямокутних злитків — анодів.

Аноди піддають електролізу в слабких розчинах сірчаної кислоти. Виділяється на катоді (негативний полюс) листова катодна мідь і є матеріалом для виготовлення сплавів або злитків, з яких в подальшому при обробці тиском отримують листи, стрічки, дріт і фасонний профіль.

Електролітична катодна мідь є дуже чистим металом; марки, склад і призначення міді згідно ГОСТ 850-41 наведено в табл. 14.

Таблиця 14


 

В якості домішок в міді присутні наступні елементи: кисень, вісмут, сурма, миш'як, залізо, нікель, свинець, олово, сірка й цинк.

Особливо небажаними є домішки вісмуту, викликає червоноламкість міді і кисню, що є причиною виникнення так званої «водневої» хвороби міді — розтріскування злитка.



Категорія: Технологія металів | Додав: 02.12.2017
Переглядів: 768 | Рейтинг: 0.0/0