Четвер, 16.05.2024, 16:50
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Технологія металів

Сутність процесів захисту металів від корозії

Сутність процесів захисту металів від корозії зводиться до наступного.

При легуванні в склад сталі вводять елементи, що знижують її схильність до корозійного руйнування або змінюють більш небезпечний вид корозії на менш небезпечний (наприклад, перехід міжкристалітної корозії в рівномірну).

В сталь і чавун найчастіше вводять хром, нікель, алюміній і кремній, окремо або разом в різних співвідношеннях. Наявність цих елементів в достатніх кількостях робить сталь і чавун стійкими у воді, у вологому атмосфері, у розчинах багатьох кислот і лугів і в атмосфері сухих газів при високих температурах.

При нанесенні захисних окисних плівок поверхню деталей очищається від забруднень за допомогою травлення в кислотах або піскоструминної обробкою.

Підготовлені до обробки сталеві і чавунні деталі можуть піддаватися:

  • оксидированию (вороніння) в сильно окисних середовищах. Утворюється при цьому на поверхні плівка окислів заліза набуває чорний колір. 

    Вона добре утримує мастило і захищає деталі від іржавіння. Оксидування здійснюється протягом 1-2 год. при температурі 135-145° в розчині, що складається з 650 г їдкого натру (NaOH), 250 г селітри (NaNO3) 1 л води;

  • фосфатированию — в цьому випадку створюється захисна плівка, що складається з нерозчинних солей фосфорної кислоти, фосфатів заліза та марганцю.

Підготовлені деталі обробляють при температурі 95-98° у водному розчині складною солі фосфорнокислого заліза і марганцю. Тривалість фосфатування від 0,5 до 3 год.

Фосфатированная поверхня має чорний колір і після просочення мінеральним маслом має високу корозійну стійкість.

Нанесення захисної окисної плівки на алюмінієві сплави проводиться обробкою деталей з цих сплавів у 20-відсотковому розчині сірчаної кислоти під дією електричного струму щільністю 2,0 А/дм2протягом 10 хв. Так як деталі в такій ванні є анодами (з'єднані з +), то цей процес отримав назву анодування. Після анодування деталі обробляються в розчині хромпика.

На магнієвих, мідних і цинкових сплавах захисні окисні плівки виходять шляхом хроматування, тобто обробкою в розчинах хромпика. При витримуванні підготовлених деталей протягом 2-5 хв. в розчині, що складається з хромпика (K2 Cr2O7), азотної кислоти (HNO3), хлорісту амонію (NH4Cl) і води, вони покриваються захисною плівкою сіруватого або золистого кольору, що підвищує корозійну стійкість деталей у воді і у вологій атмосфері в десятки разів.



Категорія: Технологія металів | Додав: 02.12.2017
Переглядів: 1562 | Рейтинг: 0.0/0