П`ятниця, 17.05.2024, 03:08
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Технологія металів

Вимір температур металу

Для вимірювання температур при термічній обробці використовують спеціальні прилади —пірометри.

Найбільше поширення отримали термоелектричні й оптичні пірометри.

Схема термоелектричного пірометра наведена на рисунку:

Він являє собою термопару з гальванометромТермопара — це дві зволікання з різнорідних металів або сплавів, що зварені між собою.

Якщо місце спаю зволікань помістити в розплавлений метал, температуру якого ми хочемо визначити, на вільних кінцях зволікань КК виникне термоелектрорушійна сила, тим більша, чим більше різниця температур «гарячого спаю» — спаю, зануреного в метал, і вільних кінців — «холодного спаю».

Відхилення стрілки гальванометра, приєднаного до вільних кінців термопари, при постійній температурі навколишнього середовища буде пропорційно температурі досліджуваного металу.

Для зручності користування гальванометром на ньому є температурна шкала.

Для термопар використовують різні метали і сплави.

Так, наприклад, для вимірювання температур1000-1300° термопару виготовляють з платини і сплаву платини з родієм.

Для температур700-950° застосовують термопару — хромель (хромоникелевый сплав) і алюмель (алюминеникелевый сплав), ще при більш низьких температурах використовують залізо-константановую (мідно-нікелевий сплав) і мідно-константановую термопари.

Температуру розпеченого металу можна визначати оптичним пирометром — шляхом порівняння яскравості її світіння з напруженням нитки електричної лампочки.

На рис. 63, а показаний оптичний пірометр. Об'єктив пірометра направляють на розпечений предмет. Всередині пірометра світиться електрична лампочка. В полі зору окуляра видно одночасно нитку розжарення і розпечений метал.

Змінюючи за допомогою реостата силу електричного постійного струму, що живить електричну лампу, підбирають такий струм, щоб яскравість нитки розжарення електричної лампи і розпеченого металу збіглася (рис. 63, б).

В залежності від величини струму стрілка приладу відхилиться за шкалою на різний кут. Для зручності шкала отградуирована на градуси Цельсія.

Наближені методи визначення значення температури металу

Крім перелічених методів, у практиці термічної обробки використовують наближені методи, що дають тільки орієнтовні значення температури металу. До таких методів слід віднести визначення температури металу за кольорами розжарювання при нагріванні під загартування або відпал і визначення температури металу при відпустці за кольорами мінливості, які з'являтимуться на світлій поверхні деталей (рис. 64).



Категорія: Технологія металів | Додав: 02.12.2017
Переглядів: 838 | Рейтинг: 0.0/0