Субота, 27.04.2024, 22:31
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » У світі застиглих звуків

Магнітофон
Поява будинку нової речі завжди викликає до неї підвищений інтерес. Якщо це, наприклад, фото - або кіноапарат, то в перші ж дні намагаються відобразити рідних і близьких, друзів і знайомих, а то й просто свій дім, вулицю, двір. На жаль, потім виявляється, що більшість зроблених у перші дні фотографій, знятих кінострічок невисокої якості, не представляють інтересу. Досвід і майстерність завжди приходять з часом.

У цьому сенсі і магнітофон, з'явившись будинку, не становить винятку. У перші ж дні на єдину котушку з магнітною стрічкою або кілька касет, що входять в комплект магнітофона, намагаються записати все підряд. Так з'являються записи голосів усіх членів родини, трансльовані по радіо чи телебаченню передачі або концерти, перезапису запозичених у сусіда чи знайомого пластинок або магнітних записів, а часом і запису з нявканням кішок, гавкотом собак або просто шумом вулиці.

Але проходить деякий час, і, прослухавши зроблені в перші дні запису, з гіркотою переконуються в їх недосконалість або повної непридатності з-за великої кількості сторонніх шумів, малого або, навпаки, дуже великого рівня запису з помітними на слух спотвореннями, а іноді навіть все це разом узяте. Звичайно, такі записи доводиться прати. І не шкода було б втраченого часу, якщо б ці марно зроблені записи навчили б власника магнітофона, допомогли йому здобути досвід. Найчастіше такі записи роблять бездумно, наспіх ознайомившись з прикладеним до магнітофона керівництвом по експлуатації.

Керівництво по експлуатації конкретної моделі магнітофона лише пояснює, як треба діяти при запису звуку або його відтворення, і ні в якій мірі не може підмінити той творчий процес, який супроводжує запису тієї чи іншої програми і відтворення зроблених записів. Зробити хорошу запис програми можна тільки тоді, коли досконально вивчений конкретний екземпляр магнітофона, є потрібна магнітна стрічка і заздалегідь відомий характер запису. Досвід, як ми говорили, справа наживна і він приходить з часом. Шляхи пізнання можуть бути самими різними.Одні випитують друзів і знайомих; інші по багато разів перекривають яку-небудь програму, щоразу змінюючи режим запису; а треті заглиблюються в літературу, намагаючись знайти там відповіді на виниклі у них питання або просто поради щодо магнітного запису звуку. Кожен з цих шляхів має право на існування, але ніхто не знає, як скоро він принесе плоди.На нашу думку, потрібно розумно користуватися будь-якою можливістю до пізнання і не забувати про практичну роботу з магнітофоном, бо тільки вона, практика, допоможе досконало оволодіти навичками роботи з магнітофоном і дасть можливість виробляти записи різних програм напевно, з першого разу.

Щоб правильно користуватися магнітофоном, потрібно знати його пристрій, роботу і взаємодію його складових частин і, звичайно ж, як відбуваються всі ті перетворення, про які ми розповідали в попередній главі.

Почнемо зі знайомства з магнітофоном в цілому і способами магнітного запису звуку, які він дозволяє виробляти.

Вітчизняна промисловість випускає близько сорока моделей магнітофонів. Серед них є котушкові апарати і касетні; стаціонарні, переносні і носяться; з живленням від електричної мережі змінного струму та від автономних джерел струму; для двухдорожечной запису звуку або для четырехдорожечной; для монофонічної запису звуку або стереофонічної; мають одну або кілька швидкостей руху магнітної стрічки. Поєднання тут можуть бути самі різні. Якісні показники магнітофона визначаються його класом і регламентуються відповідною нормативно-технічною документацією.

Розглянемо спочатку основні принципи пристрою магнітофона.

Існуючі магнітофони можна розділити на дві основні групи: монофонічні і стереофонічні. Монофонічним називають звичайне для нас відтворення (і, звичайно ж, запис), при якому відсутня інформація про розташування джерел звуку під час запису, що здійснюється по одному каналу. Інакше кажучи, вся інформація про звуковому полі передається по одному каналу. Характерна особливість такого методу відтворення полягає в тому, що слухач сприймає звук виходить з однієї точки - гучномовця.

Стереофонічне відтворення, на відміну від монофонічного, здійснюється по декількох каналах, кожен з яких містить спеціальну інформацію про розташування джерел звуку під час запису по фронту і глибині. Наприклад, у панорамному кінематографі використовують багатоканальний метод стереофонічного відтворення, а у радіомовленні - двоканальний метод, як найбільш простий і легко здійсненний. Двоканальний метод стереофонічного звучання використовують також магнітного запису звуку для запису грамофонних платівок.

Категорія: У світі застиглих звуків | Додав: 27.09.2016
Переглядів: 686 | Рейтинг: 0.0/0