Неділя, 28.04.2024, 02:41
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » У світі застиглих звуків

Мікшерський пульт

А тепер розглянемо практичні прийоми роботи з мікшерський пульт. Почнемо з простого випадку, коли музичний твір (наприклад, в середині) потрібно забезпечити пояснювальним текстом. Такі ж за характером запису роблять кіно - і фотолюбителі при озвучуванні фільмів.

Підключивши до мікшерського пульта мікрофон і звукознімач або магнітофон, а сам мікшерський пульт до магнітофона, виголошують перед мікрофоном який-небудь текст і регулятором рівня магнітофона встановлюють максимальний рівень запису (регулятор рівня від мікрофона в микшерском пульті повинен бути поставлений в положення максимального посилення), Після цього відтворюють граммофонную пластинку (або включають другий магнитофои) і знаходять два таких положення регулятора мікшерського пульта, при одному з яких (назвемо його умовно «положення 1») рівень запису виходить таким же, що і з мікрофона,а при іншому («стан 2») - в два-три рази менше. Зробивши пробний запис, уточнюють співвідношення рівнів сигналів і помічають положення ручки мікшерського пульта при повній і зменшеною гучності.

Запис починають при регуляторі рівня другого входу мікшерського пульта, встановленому в положення 1. В потрібний момент часу цей регулятор плавно переводять у положення 2 і починають читати текст. Після читання регулятор так само плавно повертають в положення 1. Так надходять стільки разів, скільки разів потрібно прочитати дикторський текст. Виробляючи такий запис, слід пам'ятати, що мікрофон весь час включений і рівень його сигналу не регулюється. Тому під час запису в приміщенні повинна бути повна тиша.Тільки після закінчення дикторського тексту регулятор рівня сигналу від мікрофона можна перевести в положення мінімального посилення.

Більш простий запис, наприклад голосу диктора на тлі приглушеною музики, роблять при постійних положеннях регуляторів мікшерського пульта і магнітофона.

Користуючись мікшерський пульт, можна «заспівати дуетом» з відомим співаком. У цьому випадку рівні сигналів від мікрофона і звукознімача (або іншого магнітофона) встановлюють однаковими. А щоб ваш голос звучав одночасно з голосом співака, пісню можна слухати через головні телефони.

Величезне поле для творчості являє озвучування фільмокопій, наявних у продажу. Наприклад, озвучування мультиплікаційного фільму «Шайбу, шайбу!» можна зробити у вигляді жартівливого «репортажу». Для більшої природності такий «репортаж» потрібно доповнити і притаманними будь-якому хокейного матчу шумами. Шум глядачів на стадіоні можна записати з радиовещательного або телевізійного приймача під час репортажу або скористатися грамофонній пластинкою із записом шумів, що продається в спеціалізованих магазинах.

Вибравши відрізок магнітної стрічки із записом шуму стадіону (але без голосу спортивного коментатора), склеюють його в кільце і встановлюють на магнітофон, лінійний вихід якого підключений до Входу 2 мікшерського пульта. Підключивши до Входу 1 мікрофон, записують підготовлений текст «репортажу» і одночасно шум вболівальників на стадіоні. Природно, оскільки йдеться про озвучення фільму, час звучання «репортажу» повинно бути ретельно розрахований. Перед початком матчу» і в перервах між періодами» не забудьте записати відповідну за сюжетом музику, а по закінченні матчу» - марш.

Озвучений таким способом фільм виглядає з великим інтересом. Однак звуковий супровід ще не зовсім природно. Згадайте, під час «матчу» були свистки арбітра, свист вболівальника, який сидить на дереві, ламався борт майданчики. Відсутність цих звуків збіднює фонограму, однак виправити становище легко. Скористаємося методом подвійного перезапису, тобто накладемо на комбіновану запис потрібні шуми, які можна записати з згадуваній вище грамофонній пластинки.

А робиться це так. До одного з входів мікшерського пульта підключіть звукознімач, а до іншого - магнітофон. До виходу мікшерського пульта підключіть ще один магнітофон. Відтворюючи комбіновану запис, перезапишіть її на інший магнітофон і в певні, точно розраховані моменти часу запишіть з грамофонній пластинки шуми. Не сумніваємося, що ефектність такої комбінованої запису глядачі оцінять дуже високо.

Багато хто з вас, ймовірно, чули радіовиставу за повістю А. Н. Толстого «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно», в якій всі ролі виконує один актор - заслужений артист республіки Микола Літвінов, але навряд чи хто знає, як це зроблено. Розкриємо секрет створення таких записів.

Якщо записати чоловічий голос швидкості руху магнітної стрічки 9,53 см/с, а потім відтворити цей запис на швидкості 19,05 см/с, то можна отримати звучання, нагадує «голос» Буратіно. А щоб мова звучала виразно, а не скоромовкою, текст слід вимовляти приблизно вдвічі повільніше, ніж зазвичай. Але це лише частина завдання. У постановці Буратіно не тільки говорить, але і співає під музичний акомпанемент, що звучить в нормальному ритмі і тональності. Як зробити такий запис? Тут на допомогу приходить мікшерський пульт і вміння робити комбіновані запису.

Насамперед потрібно записати музичний супровід на вибраній швидкості руху магнітної стрічки, наприклад 9,53 см/с. Потім, підключивши до мікшерського пульта мікрофон, магнітофон, відтворюють цю запис на вдвічі меншій швидкості - 4,76 см/с і одночасно наспівують текст пісні, слухаючи мелодію на головні телефони і намагаючись потрапити в такт музиці. Якщо тепер відтворити зроблену таким чином комбіновану фонограму на швидкості 9,53 см/с, то вийде запис пісні з «голосом» Буратіно і нормальним музичним супроводом.

Спосіб запису, при якому виконавець слухає вже зроблений запис, наприклад, музичного супроводу і наспівує текст пісні, називається записом під фонограму, а спосіб, коли художнє враження створюється шляхом зміни швидкості руху магнітної стрічки, називається транспонуванням.

Якщо «голос» Буратіно можна імітувати дворазовим зміною швидкості руху магнітної стрічки, то «голоси» Карабаса Барабаса, П'єро, Мальвіни та інших персонажів казки довелося створювати шляхом невеликого (некратного) зміни швидкості.

Найбільш простий спосіб збільшити швидкість руху магнітної стрічки - це встановити насадку на ведучому валу. В якості насадки можна, наприклад, використовувати гумову катетерную трубку, що продається в аптеках. Такі трубки бувають різних діаметрів і в своїй середній частині рівномірні по товщині. Потрібно вибрати таку трубку, щоб вона щільно одягалась на ведучий вал.

Краще мати дві-три насадки, виточені з металу. Їх можна зробити в шкільній токарної майстерні. Діаметр кожної з них повинен бути на 1 - 1,5 міліметра більше діаметра попередньої. При виготовленні насадок особливу увагу зверніть на чистоту обробки поверхні і відсутність биття відносно осі. Інакше збільшиться коефіцієнт детонації і звучання стане неприємним. Внутрішній діаметр кожної насадки повинен бути на 0,1 - 0,2 міліметра більше діаметра ведучого вала. Щоб така насадка щільно одягалась на ведучий вал і не прокручувалася, провідний вал потрібно обернути одним-двома витками побутової алюмінієвої фольги, яка продається в господарських магазинах.


Рис. 48. Схема подачі постійної напруги на одну з обмоток електродвигуна змінного струму для регулювання швидкості обертання його ротатора.

Зменшити швидкість руху магнітної стрічки можна досить простим способом. Як ми вже говорили, в більшості побутових магнітофонів з живленням від електричної мережі використовуються асинхронні електродвигуни. Якщо на одну з обмоток (зазвичай фазозсувну) такого електродвигуна подати постійну напругу, як це показано на рис. 48, то швидкість обертання вала електродвигуна зменшиться.Величину цієї напруги, а отже, і швидкість обертання вала можна змінювати з допомогою змінного резистора Р3.



Категорія: У світі застиглих звуків | Додав: 27.09.2016
Переглядів: 763 | Рейтинг: 0.0/0