Неділя, 28.04.2024, 14:48
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » У світі застиглих звуків

Стереофонічний мікшерський пульт

А чи може одна людина замінити цілий інструментальний ансамбль? Це питання часто задають початківці любителі магнітного запису звуку.

Записати таку фонограму цілком можливо, треба тільки, звичайно, вміти грати на всіх музичних інструментах, що входять в ансамбль.

Щоб зробити такий запис, потрібно два магнітофона і мікрофон. І, звичайно ж, мікшерський пульт. Спочатку на один з магнітофонів записують мелодію у виконанні провідного інструменту (рояль, гітара, труба і т. п.). Потім лінійний вихід цього магнітофона підключають до Входу 2 мікшерського пульта, а до його Входу 1 - мікрофон. Вихід мікшерського пульта з'єднують із входом «Мікрофон» другого магнітофона. Відтворюють зроблений запис і, слухаючи її на головні телефони, одночасно записують наступний інструмент. Так, шляхом послідовної заміни записують всі інструменти ансамблю.При необхідності таким же чином на фоні музики можна записати спів і навіть цілий одноголосий «хор». «Хор» можна записати й інакше. Записавши пісню у виконанні одного голосу, відтворюють її через гучномовець магнітофона і знову записують разом з голосом «другого» виконавця. Так можна по черзі записати будь-яке число голосів.

Все, про що говорилося досі, відноситься до монофонічним магнітофонам. Стереофонічні магнітофони дозволяють отримати ефекти, засновані на поділі сигналу і здається на слух переміщення джерела звуку. Створити такі ефекти можна з допомогою стереофонічного мікшерського пульта, структурна схема якого показана на рис. 49.

Стереофонічний мікшерський пульт побудований за так званої активної схемою. Це означає, що в електричну схему мікшерського пульта уведені підсилювачі низької частоти, що підвищують напругу джерел сигналу. У розглянуту схему мікшерського пульта включені два підсилювача, що підвищують напругу сигналу від мікрофонів, які підключають до Входу 1. Вхід 2 призначений для підключення стереофонічного звукознімача або лінійного виходу стереофонічного магнітофону.Відмінною особливістю такого мікшерського пульта є додавання Входу 3 для монофонічного джерела звукового напруги і так званого панорамного регулятора - спареного змінного резистора Р6 - Р7, з допомогою якого це джерело звукового напруги можна підмішувати в будь каналів або переміщати з одного каналу на інший, створюючи слуховий ефект переміщення. Крім цього, в стереофонічний мікшерський пульт вводять перемикачі, що дозволяють його використовувати і для монофонічних записів.Опис електричної схеми і конструкції стереофонічного мікшерського пульта наведено в наступному розділі.

У стереофонічної запису найбільше враження залишає ефект розділення сигналу і його переміщення. Як же зробити запис з ефектом переміщення джерела звуку? Знову покажемо це на прикладі.

Багатьом, мабуть, відома пісня-марш Соловйова-Сєдого «В дорогу», що виконується Червонопрапорним імені Александрова ансамблем пісні і танцю Радянської Армії. Виконання цієї пісні нагадує прохід повз слухачів співаючої військової частини. У монофонічної запису ефекту переміщення немає, а в стереофонічної його можна ввести. Для цього до Входу 3 підключають звукознімач або магнітофон (залежно від того, в якому вигляді є запис пісні), а до виходу - стереофонічний магнітофон, включений на запис.Потім переводять панорамний регулятор в одне з крайніх положень і при пробної запису встановлюють по індикатору магнітофона максимальний рівень запису.

Далі вибирають напрямок переміщення звуку. При русі зліва направо ручку панорамного регулятора встановлюють у таке положення, при якому движки здвоєного резистора Р6 - Р7 знаходяться праворуч (за схемою на рисунку). При «русі» справа наліво початкове положення движків панорамного регулятора має бути протилежним.

Під час запису ручку панорамного регулятора дуже плавно переводять з одного (обраного спочатку крайнього положення в інше. При цьому стежать за тим, щоб при найбільшої гучності (в середині пісні) ручка знаходилася в середньому положенні, а в кінці пісні - в іншому крайньому положенні. Пісня, записана таким чином, звучить ефектно, але ще не зовсім природно. Справа в тому, що в запису відсутній такий характерний звук, як кроки.Цей недолік легко усунути шляхом повторної перезапису спільно з шумовим ефектом, який можна взяти з тієї ж грамофонній пластинки, про яку ми говорили раніше. Тут спершу роблять комбіновану монофоническую запис (пісня і кроки), а вже потім цей запис перезаписують з допомогою стереофонічного мікшерського пульта. Не забудьте, будь ласка, звуки кроків записувати з тією ж гучністю, що і звучання пісні, тобто гучність кроків спершу повинна наростати, а потім стихати.

Тим же способом можна записати стереофонічний ефект «пролітає» літака, що «проходить» поїзда, «проїжджаючого» мотоцикла або автомобіля та багато інших. Дуже ефектно звучить запис «ігри» в настільний теніс, коли ударів кульки об стіл чути то праворуч, то ліворуч. Це досягається записом до мікрофону ударів кульки об стіл і швидким переведенням ручки панорамного регулятора з одного крайнього положення в інше.

Закінчуючи розповідь про комбінованих записах, зазначимо, що в стереофонічних («Ростов-101» і «Иллеть») і монофонічному («Яуза-212») магнітофонах передбачена перезапис з однієї доріжки на іншу.

Користуючись цією функцією, можна створювати записи, аналогічні записи з накладенням, але з більш високою якістю, а також записи з ефектом «ехо». Як це робити, розказано в інструкціях користування магнітофонами.

Ми не зупинилися і на способах штучного створення різних звукових ефектів, бо ця тема досить обширна і їй вже присвячено досить багато книг. Читачам, які цікавляться такими записами, ми рекомендуємо книгу М. А. Згута «Мій друг магнітофон» (М., «Зв'язок», 1973) та брошури «Масової радиобиблиотеки»: Василевський Ю. А. «Практика магнітного запису звуку» (вип. 484), Якубашек А. Х. «Практика магнітної звукозапису» (вип. 435).



Категорія: У світі застиглих звуків | Додав: 27.09.2016
Переглядів: 811 | Рейтинг: 0.0/0