Четвер, 06.02.2025, 01:42
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
|
|
Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Металополімерні захисні покриття
До комбінованим покриттям, використовуваним для протикорозійного захисту сталевих металоконструкцій, в тому числі і резервуарів, відносять металлизационно-лакофарбові покриття, що представляють собою двошарові системи, нижній шар яких отримано металізацією основного металу, а верхній - нанесенням лакофарбового покриття.
В останні роки в нашій країні і за кордоном спостерігається підвищений інтерес до комбінованим металлополимерным покриттям. Це пояснюється значною перевагою цих покриттів перед кожним окремо взятим (синергетичний ефект): великий термін служби, який в 3 - 4 рази перевищує термін служби кращих лакофарбових покриттів. Комбіновані покриття легко ремонтуються, кількість нанесених шарів лакофарбових менше (1 - 2 замість 4 - 6), витрати при ремонті та відновленні нижче, ніж при нанесенні звичайних ЛКМ.
Надійність і тривалий термін протикорозійного захисту сталі в різних корозійних середовищах (особливо у середньо - та сильноагресивних середовищах), обумовлено електрохімічним (протекторним) ефектом першого допоміжного шару покриття з цинку і алюмінію і ізолюючими (бар'єрними) властивостями основного лакофарбового шару. Що проникла через дрібні пори в покритті рідка середовище впливає спочатку на протекторний шар металу, який нейтралізує її агресивну дію шляхом хімічної взаємодії (утворення оксидів).
Згідно СНиП 2.03.11-85 «Захист будівельних конструкцій від корозії» їх рекомендують широко застосовувати для довготривалого захисту внутрішньої і зовнішньої поверхні сталевих резервуарів у середньо - та сильноагресивних умовах.
Металлизационными покриттями називають тонкі плівки кольорових металів (алюміній, цинк, їх сплави) товщиною 100 - 200 мкм, нанесені на сталеву підготовлену і очищену поверхню газополуменевим, газодинамічним, електродуговим або плазмовим напиленням. Ці покриття практично нестійкі в агресивних середовищах нафтової промисловості, так як в сильноминерализованных середовищах вони електрохімічно дуже швидко (через 3 - 6 міс.) розчиняються і тому залишають сталь без захисту.Але вкриті 1 - 2 шарами основного лакофарбового матеріалу, вони набувають принципово нову якість - довговічність, сумарно перевищує термін служби кожного шару покриття окремо. Важливо відзначити, що металлизационные покриття можуть бути нанесені як в заводських умовах, так і на монтажному майданчику при будівництві резервуара. Комбіновані покриття найбільш доцільно наносити у резервуарах за двостадійною технологією: металізацію проводити в заводських умовах, а нанесення лакофарбового покриття - на монтажній площадці в процесі складання і будівництва нових резервуарів.
В табл. 7.12 представлені найбільш добре себе зарекомендували лакофарбові матеріали та режими їх нанесення для захисту металу в рідких агресивних середовищах.
В табл. 7.13 наведені системи покриттів для захисту внутрішньої поверхні резервуарів (покрівлі, верхніх поясів), що контактує з газопаровой фазою середовища у середньо - та сильноагресивних умовах. Звертає на себе увагу невелика витрата лакофарбових матеріалів (1 - 4 шари), а також підвищений термін служби покриттів. Враховуючи, що металлизационное покриття відіграє певну роль, в якій товщина шару не має вирішального значення, товщина його може бути знижена до 50 - 75 мкм.
Примітка: Товщина металлизационного шару може бути знижена до 50 - 75 мкм.
В табл. 7.14 наведені системи покриттів для захисту внутрішньої поверхні резервуарів у зоні її контакту з нафтою і нафтопродуктами, а також з підтоварної мінералізованою водою. Видно, що число систем поки невелика, але поступово вони будуть розширюватися за рахунок використання інших маслобензоводостойких емалей і фарб, в основному, на епоксидних і винилиденхлоридных смолах. Термін служби покриттів при цьому різко збільшується, витрати дефіцитних лакофарбових матеріалів знижується. Металізація завжди є позитивним фактором підвищення терміну служби покриття у високоагресивних умовах.
|
Категорія: Захист нафтових резервуарів від корозії | Додав: 26.09.2016
|
Переглядів: 691
| Рейтинг: 0.0/0 |
|