Середа, 01.05.2024, 22:40
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Захист нафтових резервуарів від корозії

Порошкові лакофарбові матеріали (ПЕП)
Порошкові матеріали на основі епоксидних і інших матеріалів - теж, по суті, безрастворительные композиції, мають ті ж переваги, що склади марок Б-ЕП, але відрізняються від них спосіб нанесення: на попередньо нагріту до 150 - 250 'З металеву поверхню. При цьому порошок композиції, потрапляючи на нагріту поверхню, оплавляється і розтікається, а після затвердіння дає відразу тверде захисне покриття.Хоча в польових умовах захист резервуарів порошковими матеріалами практично мало здійсненна, все ж вони можуть бути ефективно використані для протикорозійного захисту елементів стаціонарної покрівлі, понтонів і плаваючих дахів резервуарів, а також їх технологічного обладнання, що виконується в стаціонарних умовах на монтажному майданчику перед остаточною збіркою резервуарів.Для цієї мети будують тимчасові приміщення, а в них здійснюють процес нанесення покриття.

Порошкові фарби за типом плівкоутворювальної поділяються на дві групи: термопластичні і термореактивні. Позначення порошковим фарбам присвоєні за що входить до їх складу основного пленкообразующему компоненту - полімеру, олигомеру і рідше - мономеру.Фарби на основі термопластичних плівкоутворювачів поділяються на поливинилбутиральные, полівінілхлоридні, поліамідні, фторопластові, пентапластовые та ін. Фарби на основі термореактивних плівкоутворювачів поділяються на епоксидні, поліефірні, поліуретанові та інші.В якості плівкоутворювача до складу порошкових фарб входить будь-інтенсивний або термопластичний полімер у порошкоподібному вигляді, здатний плавитися без розкладання. Найбільшого поширення останнім часом набули термореактивні плівкоутворювачі (епоксиди, пентапласты та ін). З пігментів до складу фарб входять двоокис титана, окис хрому, вуглець, залізоокисні пігменти та інші наповнювачі. В якості пластифікаторів використовують рідкі фосфати, фталати і ін. служать Стабілізаторами сполуки свинцю, олова і т. д.В якості затверджувачів до складу порошкових фарб входять цианамиды, ароматичні аміни і т. д. Для поліпшення змочування фарбованої поверхні в порошкові фарби вводять поверхнево-активні речовини, а для регулювання реологічних властивостей - тиксотропні добавки.
 

В табл. 7.16 наведені деякі промислово-випускаються в даний час марки порошкових фарб, в основному на епоксидних смолах. Разом з тим, пропонується багато нових вітчизняних і зарубіжних марок ПЕП.

Фарба П-ЕП-45,- гомогенізована суміш епоксидної смоли, затверджувача, пігментів і наповнювачів. Являє собою високодисперсний порошок сірого кольору. Покриття фарбою фосфатированной поверхні володіє високою стійкістю до мінералізованої середовищі.Наносять на поверхню виробів вибровихревым способом з накладенням електростатичного шару або електростатичних способів.

Фарби П-ЕП-177 і П-ЕП-177 (ВІН) - високодисперсні порошки, що складаються з гомогенізованої суміші епоксидної смоли Е-49П, затверджувача, пігментів і наповнювачів. Фарби дають хороші антикорозійні покриття. Наносять електростатичним і вибровихревым способом. Термін зберігання фарб - 12 міс. з дня виготовлення.

Фарба П-ЕП-971 - високодисперсний порошок, що складається з гидрогенизированной суміші епоксидної смоли, затверджувача, пігментів, наповнювачів, добавок. Призначена для протикорозійного захисту металевих споруд (трубопроводи, внутрішня поверхню окремих частин резервуарів). 

Фарби П-ЕП-219 і П-ЕП-219(ВІН) - білі порошкоподібні гомогенізовані суміші твердої епоксидної смоли, затверджувача і пігменту (двоокис титану). Фарби, особливо з індексом ВІН - протикорозійні, наносять загальноприйнятими методами. Гарантійний термін зберігання - 12 міс.

В даний час порошкові фарби ще недостатньо забезпечені сировиною, але їх випуск в нашій країні наростає, в тому числі і фарб нових, більш ефективних марок.

Категорія: Захист нафтових резервуарів від корозії | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 764 | Рейтинг: 0.0/0