Середа, 01.05.2024, 20:51
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Захист нафтових резервуарів від корозії

Струменеві методи очищення металевої поверхні
Одним з найбільш ефективних способів очищення металевої поверхні від більшості забруднень і отримання необхідної шорсткості є дробе-, піскоструминні і гидропескоструйные методи очищення.

Усередині резервуарів застосовується, як правило, не піскоструминна, а дробоструменева очистка, зважаючи шкідливої дії, що чиниться кварцовим піском на здоров'я працюючих. При очищенні ж зовнішньої поверхні резервуарів можна використовувати і кварцовий пісок. Гидродробеструйная підготовка особливо краща для очищення внутрішньої поверхні резервуарів, але її недоліком є необхідність видалення з резервуара рідкої пульпи (суміші піску з водою) і її утилізації. У сучасних установках ця проблема вирішена.

Для дробеструйной (піскоструминної) очищення використовуються стаціонарні або пересувні вітчизняні установки. Найбільш придатні по продуктивності для резервуарів наведені в табл. 8.17.
 

Апарати АД-150б і ПЕКЛО-250А - періодичної дії: потребують завантаження піску по закінченні його витрати. В якості абразиву використовується підготовлений металевий або кварцовий пісок, звільнений від сторонніх частинок. Ці апарати забезпечені шлангами, діаметром до 25 мм, що закінчуються спеціальним соплодержателем. 

Апарат «Каскад» - безперервної дії з автоматичним пересипанням дробу. Має довжину напірних і отсасывающих рукавів 8 - 10 м. Спільно з цими та іншими апаратами корисно використовувати пульсуючі клапани СПК-25, підвищують продуктивність очищення на 30%.

Високою продуктивністю відрізняється апарат для абразивоструйной очищення корпусів суден. Випускає цей апарат для потреб морського флоту дослідно-механічний завод Чорноморського Южнді (Одеса, вул. Ласточкіна, 15). Звертає на себе увагу істотне підвищення його продуктивності залежно від попереднього очищення поверхні від іржі за допомогою щіток або шарошок (до 25 м2/год) і в 2,5 рази менша ефективність апарату при очищенні іржавої поверхні. Він має довжину робочих рукавів до 20 м.В якості абразиву використовується корунд марки 14А (ТУ 2-036-704-79) зернистістю до 125 М (ГОСТ 3647-80). Можна також використовувати інші види абразиву з близькими характеристиками.

Апарати ПА-60 і ПА-140 періодичної дії з невисокою продуктивністю. Можуть бути використані для очищення локальних ділянок резервуарів, а також для очищення поверхні малогабаритних ємностей.

Найбільшою інтерес з точки зору безпечних умов праці представляють гидроабразивные апарати марки ГПА-3. Довжина шлангів у них - до 15 м. В апараті використовується суміш кварцового піску з водою, завдяки чому виключається пилоутворення. Вода і пісок надходять в сопло, причому пісок подається звичайним способом, який застосовується у піскоструминних установках, вода підводиться за допомогою кільцевої насадки. Змішування води і піску відбувається при виході з сопла. Останні марки зарубіжних зразків цього типу відрізняються підвищеною продуктивністю.

Для запобігання корозії мокрою опескоструенной поверхні у воду, що надходить в апарат, додають інгібітори корозії: нітрит натрію (0,3 - 1%), тринатрійфосфат (0,5 - 2%) або хромпік (0,5%). Ці добавки пасивують поверхня і оберігають її від корозії до 6 діб. Подальшим вдосконаленням гідроабразивної обробки є її об'єднання з процесом знежирення. Для цього у воду додають лужні миючі засоби, що містять ПАР.

Для широкого застосування струминно-абразивного методу при очищенні поверхні великогабаритних резервуарів потрібно підвищення їх продуктивності, запобігання сильного пилоутворення шляхом відсмоктування пилу в момент її утворення спеціальним пристроєм, що входять у комплект установки (очисного пристрою).

З метою поліпшення умов виробництва робіт інститутом «Проектхимзащита» (Москва) розроблено дробоструминні апарати з дистанційним управлінням за допомогою пневматичних мембранних клапанів АДДУ-150М. З їх допомогою можна вимикати дробоструминний апарат без зниження тиску в робочій камері шляхом перекриття подачі абразиву і стисненого повітря в шланг. Завдяки застосуванню зазначеного пристрою піскоструминні апарати виходять на робочий режим без будь-яких додаткових втрат часу, що дозволяє підвищити продуктивність праці до 10 - 12 м2/годину і скоротити витрати абразиву.

Ефективно і застосування дробоструминного сопла з пульсуючим клапаном типу СПК-25, який може застосовуватися в поєднанні з будь-якими дробоструйними апаратами і дозволяє збільшити продуктивність на 30 - 50 %. Зазначене обладнання випускається Батайским механічним заводом.

При здійсненні технології струминного очищення треба звертати велику увагу на осушку і просіювання піску з метою звільнення його від частинок забруднень, жирових залишків, глини та інших сторонніх домішок. Стиснене повітря повинен бути пропущений через масловодоотделитель і не містити сторонніх домішок, різко погіршують якість очищення поверхні. Після очистки додатково з допомогою зазначених раніше пристроїв проводиться обов'язкове знепилювання, а при недостатньо знежиреної поверхні - також і її обробка розчинниками.Індивідуальний захист органів дихання тут особливо відповідальна. Разом з тим, слід враховувати, що тільки дробе - і піскоструминна обробка може дати високоякісну поверхню, придатну для нанесення більшості захисних покриттів.

Категорія: Захист нафтових резервуарів від корозії | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1210 | Рейтинг: 0.0/0