Середа, 01.05.2024, 23:19
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Захист нафтових резервуарів від корозії

Техніка безпечного ведення робіт при підготовці сталевий поверхні усередині резервуарів
При проведенні очисних робіт персонал, який спеціалізується на антикорозійних роботах всередині резервуарів, повинен знати весь перелік і характер виробничих шкідливостей, які виникають під час очищення металу від іржі, особливо при виконанні дробе - і піскоструминних робіт, знати виробничі інструкції, що стосуються технології очищення; дотримуватися правил особистої гігієни, а також правила користування засобами індивідуального захисту (респіратори, окуляри, мазі тощо).

Робітники-піскоструминником повинні працювати в спецодязі з пилонепроникної тканини і обов'язково в шоломах-скафандрах типу МІОТ-19, ПРБ-2, РМЦ-62, ШРГТ та ін., оснащених примусовою подачею свіжого повітря для дихання. Свіже повітря забирається поза резервуара з навітряного боку. Забірний патрубок шланга протигаза повинен бути виведений з резервуара в зону чистого повітря і закріплений так, щоб виключити небезпека припинення подачі повітря з-за його перегинів і пережатий.

На піскоструминні апарати, що працюють на металевому, кварцовому або іншому абразиве, повинен бути паспорт заводу-виготовлювача із зазначенням допустимого режиму його роботи. Для безпечного ведення робіт піскоструминні апарати повинні бути обладнані запобіжними клапанами, що обслуговуються у відповідності з вимогами правил будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

Подавати стиснене повітря в піскоструменевий (дробоструминний) апарат дозволяється лише після того, як піскоструминник взяв у руки наконечник піскоструминного шланга. Випускати шланг з рук і припиняти роботу піскоструминник повинен після перекривання повітряного вентиля і при повній відсутності у шлангу стисненого повітря. Для цієї мети між піскоструминником і допоміжними робітниками повинен бути відпрацьований комплекс візуальних або інших сигналів.

Підготовкою внутрішньої поверхні резервуара повинно бути зайнято не менше трьох чоловік, один з яких повинен перебувати біля люка і спостерігати за працюючими всередині. У великогабаритних резервуарах піскоструминними роботами можуть займатися не менше трьох груп робітників на різних ділянках резервуара, що дозволяє різко підвищити продуктивність праці. Однак при такій спільній роботі безпечне ведення робіт має особливо суворо дотримуватися. При роботі всередині резервуарів слід забезпечити перерви робітників-піскоструминників після кожних 45 хвилин роботи на 15 хвилин.

Категорія: Захист нафтових резервуарів від корозії | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 920 | Рейтинг: 0.0/0