Четвер, 02.05.2024, 01:26
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Захист нафтових резервуарів від корозії

Техніка безпеки, виробнича санітарія і протипожежна безпека
До робіт з приготування і нанесення лакофарбових матеріалів допускаються робітники не молодше 18 років, що пройшли медичний огляд. Робітники, зайняті приготуванням ЛКМ, забезпечуються спецодягом (ГОСТ 12.4.103-80) і засобами індивідуального захисту (за Гостами 12.4.028-76 і 12.4.001-80). 

При очищенні і підготовки поверхні металу, необхідно застосовувати респіратори (ГОСТ 12.4.028-76) і захисні окуляри (ГОСТ 12.4.001-80). Захисні засоби повинні зберігатися у спеціальному приміщенні.

Перед початком робіт для захисту шкіри рук від дії розчинників, грунтовок та емалей застосовувати спеціальні засоби (за ГОСТ 12.4.103-80) - захисні мазі. Потрапили на незахищений ділянку рук або особи ЛКМ видаляють чистою ганчіркою, потім промивають теплою водою з милом і знову наносять захисну мазь і пасту. Застосовувати для цієї мети розчинники забороняється.

Перед обідньою перервою спецодяг знімають, руки ретельно миють теплою водою з милом. Після роботи необхідно прийняти душ, змастити руки вазеліном або пом'якшувальною кремом. Категорично забороняється приймати їжу і курити забрудненими руками. Робітники, що мають рани, подряпини і інші пошкодження шкіри, до роботи з очищення і фарбування не допускаються і повинні терміново звернутися до лікаря.

Всі процеси, пов'язані з приготуванням складів ЛКМ (змішання компонентів, розведення до робочої в'язкості, фільтрування, розлив у дрібну тару тощо), виконують у підготовчому приміщенні, спеціально обладнаному поблизу забарвлюється об'єкта. Лакофарбові матеріали доставляють до об'єкта фарбування в готовому вигляді у відра з кришками, бідонах або заводській тарі. Тара з-під ЛФМ, кисті та інший інструмент після закінчення робіт повинні бути промиті відповідними розчинниками. Промивання слід виконувати під місцевою витяжкою у підготовчому приміщенні.Робітники, зайняті промиванням тари, установок, шлангів, бачків тощо, повинні працювати в респіраторах.

Всі роботи по фарбуванню проводяться під безперервним наглядом відповідальної особи. Адміністрація і працівники пожежної служби щоденно, а медичної служби періодично, здійснюють контроль за дотриманням працюючими техніки безпеки і промислової санітарії.

ЛКМ і композиції необхідно зберігати в герметичній тарі в приміщеннях для легкозаймистих рідин, відповідають протипожежним вимогам. Зберігання цих матеріалів дозволяється тільки в кількостях, що не перевищують добової потреби, в герметичною тарі. Підготовче приміщення, де зберігають ЛКМ, має бути обладнаний пінними (ГОСТ 16005-70) і вуглекислотними (ГОСТ 7276-76) вогнегасниками, ящиками з піском, кошмою та ін.

При видачі ЛКМ та інших рідин переливати їх з великої тари в дрібну дозволяється тільки в межах підготовчого ділянки на металевому піддоні з бортами. Випадково пролиті рідини слід негайно прибирати.

Використаний обтиральний матеріал, тампони, сухі відходи ЛКМ необхідно складати в металеві ящики з щільно закриваються кришками, а після закінчення робочого дня виносити в безпечне місце, спалювати або закопувати в землю. Місця для спалювання або закопування у землю відходів емалей, фарб, хімікатів повинні бути узгоджені з місцевими органами санепідслужби і ВОХР Держпожнагляду. 

Всі роботи по підготовці поверхонь, знежирення і фарбування повинні проводитися з письмового дозволу керівника підприємства і погоджуватися з органами пожежнагляду і санепідслужбою.

Антикорозійні роботи всередині резервуара слід проводити у світлий час доби. При необхідності вести роботи в нічний час слід організувати висвітлення у вибухозахищеному виконанні. Все електрообладнання, що застосовується при підготовці та фарбування резервуарів, повинно відповідати вимогам Правил улаштування електроустановок, Правил їх технічної експлуатації та Правил техніки безпеки.

При нанесенні ЛФМ на підготовлену, заґрунтовану і вже покриті захисним матеріалом поверхню резервуара, повинні дотримуватися правила, пов'язані з виникненням, накопиченням та запобіганням дії електростатичних зарядів у відповідності з наявними Правилами безпечного ведення робіт. 

Місця проведення робіт по нанесенню захисних покриттів повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння.

Фарбування внутрішньої поверхні резервуарів дозволяється тільки при наявності і роботі припливно-витяжної вентиляції, що забезпечує розведення парів розчинників нижче гранично допустимих концентрацій хімічних реагентів і ЛФМ, з застосуванням індивідуальних засобів захисту. Всі люки в корпусі резервуара і на покрівлі повинні бути відкриті. 

Зв'язок операторів, які перебувають всередині резервуара, з тими, хто спостерігає за їх роботою всередині і поза резервуара, повинна здійснюватися візуально і за допомогою переносних радіопередавачів. Працюють на висоті оператори повинні закріплюватися поясами безпеки.

Кожна закінчена стадія підготовки, грунтування, нанесення ЛФМ повинна фіксуватися актами здачі-приймання, затвердженими керівниками підприємства, де проводяться антикорозійні роботи.

Категорія: Захист нафтових резервуарів від корозії | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 941 | Рейтинг: 0.0/0