Середа, 01.05.2024, 23:39
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Захист нафтових резервуарів від корозії

Технологія нанесення зовнішнього покриття резервуарів
Нанесення захисних покриттів на зовнішню поверхню сталевих циліндричних резервуарів щодо очищення і нанесення лакофарбових та інших матеріалів по суті не відрізняється від технологічного процесу, прийнятого при нанесенні покриттів на внутрішню поверхню резервуарів. Принципова відмінність - робота проводиться не в замкнутому об'ємі. Отже, багато питань організації вентиляції, освітлення, індивідуального захисту - спрощуються.Більш прості та ефективні засоби механізації та застосування підйомних пристроїв з урахуванням специфіки пересування операторів на покрівлі і по бічній поверхні резервуарів.

Для проведення очищення поверхні,приготування і нанесення лакофарбових матеріалів використовуються при необхідності апарати для струминного очищення металу, а також фарбувальні установки (ПВР і УБР). Контроль за якістю виконання операцій очищення і нанесення фарбувальних шарів покриття в основному візуальний. Всі роботи по фарбуванню починаються з покрівлі, а потім покривається бічна поверхня резервуарів.

Рекомендовані системи лакофарбових покриттів для ізоляції зовнішньої поверхні резервуарів наведені вище. При необхідності експлуатації резервуарів в умовах підвищеної корозійної агресивності атмосфери (берег моря, промисловий район і т. д.) для подовження терміну служби покриття рекомендується використовувати металлизационно-полімерні покриття. 

Якщо потрібно захистити від корозії діючі резервуари, заповнені нафтою і нафтопродуктами, допускається використовувати для підготовки поверхні перетворювачі іржі.

Ефективна та високопродуктивна робота з нанесення захисних покриттів залежить від застосування підйомних пристроїв і різних пристосувань, що полегшують виконання робіт на покрівлі і бічній поверхні резервуарів, особливо великогабаритних. 

Для подачі різних матеріалів, підйому інструменту та іншого обладнання використовуються кран марки РДК-25 або щоглові підйомники. Найбільш ефективний для роботи на покрівлі і корпусі автогидроподъемник марки АГП-22.

На бічній поверхні рекомендується використовувати консольну рамну конструкцію тресту підводно-технічних робіт (р. Київ), яка, закріплюючись в центрі покрівлі, може пересуватися по всьому периметру резервуару, забезпечуючи підіймання і пересування люльки з людьми на різній висоті бічної стінки резервуара. Конструкція складається з двох радіальних консольних балок, з'єднаних між собою зв'язками.Кінці балок з одного боку шарнірно прикріплені до патрубка центрального люка резервуара, з іншого боку консолі спираються на опорне кільце покрівлі резервуара за допомогою стійок з котками і можуть повертатися разом з люлькою по периметру резервуару.

Для виробництва очисних і фарбувальних робіт на бічній поверхні використовується люлька самопідйомна тресту «Оргтехстроя» (Білорусія) з ручним приводом. Максимальне завантаження - 250 кг, висота підйому 18 м, габарити - 4000х1100х1450 мм, маса - 300 кг.

Категорія: Захист нафтових резервуарів від корозії | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 619 | Рейтинг: 0.0/0